Brežice presenetljivo premagale Dravo

Rokometaši Brežic pod novim trenerjem igrajo kot prerojeni. Potem ko so v prejšnjem krogu v končnici tekme tesno izgubili v Škofljici, ter v sredo, v zaostali tekmi, premagali Črnomelj, so samo dva dni kasneje premagali še eno izmed ekip v zgornji polovici razpredelnice, Dravo iz Ptuja, z rezultatom 26:25.

Prva polovica prvega polčasa je bila zelo izenačena. V 14. minuti pri rezultatu 6:6 je bil rezultat izenačen 6-krat. V 16. minuti so domači prvič povedli za +2 (8:6), vendar so gostje odgovorili z 0:3 in pri 9:9 in 10:10 je bil rezultat ponovno izenačen. Zadnjih 10 minut so boljše odigrali domači, saj so dosegli 6 zadetkov, na drugi strani gostje samo 2. Rokometaši Brežic so odšli na odmor s prednostjo 15:12.

Rokometaši iz najstarejšega slovenskega mesta so v začetku drugega polčasa začeli prednost zniževati in v 38. minuti so znižali na 19:18. Štiri minute kasneje so gostje najprej izenačili na 20 in v 43. minuti celo povedli z 20:21. Domači rokometaši so lovili rezultat in 12. minut pred koncem uspeli tudi povesti z rezultatom 24:23. V zadnjih 12. minutah smo videli samo 4 zadetke. Po dva na vsaki strani, ker je pomenilo, da so domači rokometaši zmagali z 26:25.

Pri domačih je Derenda dosegel 7, Lipej in Kovač pa po 5 zadetkov. Pri gostih iz Ptuja pa je Koštomaj dosegel 5, Grobelnik in Sivka pa 4 zadetke.

Drava je trenutno na 4. mestu in za 3 točke zaostaja za prvouvrščenima ekipama Slovenj Gradca in Slovana. Brežice so po nepopolnem 8. krogu na sredini lestvice s tremi zmagami, ki so jih dosegli v zadnjem mesecu.

RK Brežice – RK Drava Ptuj 26:25 (15:12)
Športna dvorana Brežice, gledalcev: 30, sodnika: Matija Knez in Mitja Smolko

RK Brežice: Zorič 4, Deržič 1, Lipej 5, Tomše J., Tomše M., Kovač 5, Dučanovič 1, Hvastija, Kozole, Udovč 1, Derenda 7, Pernovšek 2, Matjašič, Jagrič
Trener: Primož Plazar

RK Drava Ptuj: Koštomaj 5, Mlač-Černe, Gregorc, Grobelnik 4, Hrupič 2, Belec, Zupanc 3, Stopar 2, Rožman 3, Žunič 2, Bračič, Krasnič, Žuran, Sivka 4
Trener: Vladimir Vujovič

Izključitve: RK Brežice 8 minut, RK Drava Ptuj 6 minut

7metrovke: RK Brežice 7/8, RK Drava Ptuj 1/2

V naslednjem krogu Brežice gostujejo v Slovenj Gradcu, Drava pa bo nove točka lovila doma proti Radečam.