Slovenj Gradec doživel prvi poraz na Kodeljevem

Rokometaši Slovenj Gradca so doživeli prvi poraz v letošnji sezoni. Na gostovanju v Ljubljani jih je premagal RD LL Grosist Slovan z rezultatom 27:24.

Gledalci v športni dvorani na Kodeljevem, med katerimi je bilo veliko gostujočih navijačev so uživali v tekmi in videli pravi rokometni derbi. Tekmo so bolje začeli gostje iz Koroške, ki so v 3. minuti povedli z 1:3, vendar so domači v 6. minuti najprej izenečili in minuto kasneje tudi povedli z 5:4. Rezultat je bil še enkrat izenačen v 17. minuti na 8. 5 minut pred koncem prvega polčasa pa so domači prvič povedli z +4 (13:9). Solidno prednost treh zadetkov (15:12) so uspeli zadržati do konca prvega polčasa.

V začetku drugega polčasa sta bila izključena eden najboljši strelcev pri domačih Sankovič in najboljši strelec gostov Poklič. Očitno so rokometaši Slovana bolj pogrešali Sankoviča, saj so gostje iz Slovenj Gradca, ob glasni podpori svojih navijačev, v 38. minuti izenačili na 16:16. V izredno izenačenem drugem polčasu, ko so nekaj krat vodili domači in nekaj krat gostje so rokometaši 12. minut pred koncem srečanja krenili z neodločenim izidom 21:21. Najprej so v 49. minuti povedli gostje z 21:22, po dveh zaporednih zadetkih so vodstvo prevzeli domači (54. minuta, 23:22). 2. minuti pred koncem so gostje še zadnjič povedli z 23:24. v 58. minuti smo videli še eno diskvalifikacijo in sicer Atanasova, ki je trenutno prvi na lestvici največkrat izključenih igralcev. V zaključku tekme pa so Slovenjgradčani bili preveč nezbrani in so dovolili rokometašem Slovana, da so v 2 minutah zadeli 4-krat in se veselili pomembne zmage.

Pri domačih je Skušek dosegel 7 zadetkov, Furdi pa 5. Pri gostih je Cvetko dosegel 7, Pajt pa 6 zadetkov.

Slovan se je tako po 7. krogih izenačil s Slovenj Gradec na prvem mestu. Ekipi sta tako izenačeni, da imata enako razliko med danimi in prejetimi zadetki (+43). Slovenj Gradec je za en zadeti gol uspešnejši in jih je dosegel 232 in prejel 189, Slovan pa dosegel 231 in prejel 188.

RD LL Grosist Slovan – RK Slovenj Gradec 2011 27:24 (15:12)
Športna dvorana Kodeljevo, sodnika: Aljoša Žibert in Miran Teršek

RD LL Grosist Slovan: Jugovic, Grum 4, Jovičič, Serdinšek Ekart 3, Marinček, Budalič, Skušek 7, Lukan 1, Ponikvar, Gahan Caleb 1, Fidel 1, Furdi 5, Kljun 1, Hočevar, Sankovič 4, Atanasov
Trener: Aleš Repina

RK Slovenj Gradec 2011: Orter 2, Cvetko 7, Bulovič 1, Yankovskyy An. 4, Pajt 6, Turinski, Kresnik 1, Humek, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 2, Jagodič, Štalekar, Poklič 1, Tajnik, Yankovskyy Al.
Trener: Slavko Ivezič

Izključitve: RD LL Grosist Slovan 2 minuti, RK Slovenj Gradec 2011 8 minut

Diskvalifikacije: RD LL Grosist Slovan 2, RK Slovenj Gradec 2011 1

7metrovke: RD LL Grosist Slovan 2/2, RK Slovenj Gradec 2011 5/6

Slovan bo v naslednjem krogu gostoval pri Mokercu iz Iga, Slovenjgradčani pa bodo naslednjo tekmo odigrali že v petek, ko bodo gostili ekipo Brežic.