Celjani brez drame do zmage v Slovenj Gradcu

Po izenačenem začetku so rokometaši Celja gostitelje s Koroške postavili na realna tla in zanesljivo zmagali.

Slovenjgradčani se v uvodnih minutah tekmeca niso ustrašili. Po nemalo tehničnih napakah na eni in drugi strani so domači rokometaši v 7. minuti sicer s šele drugim zadetkom prevzeli vodstvo, po desetih minutah srečanja pa skočili na 4:2. Celjani so naredili vse, da so držali stik z nasprotnikom, toda slovenjgraški napad dolgo ni predal vodstva. Prelom se je zgodil v 20. minuti, ko je sploh prvo serijo dveh zadetkov za nekdanje državne prvake zaključil Ante Ivanković in Celjane popeljal do zadetka prednosti. Nato je bil dvakrat natančen še Matic Suholežnik in ob rezultatu 10:12 za goste, je domači strateg svoje varovance potegnil na klop. Minuta odmora ni zalegla, Pivovarji pa so se bolj ali manj razleteli po igrišču. Do konca polčasa so zrežirali še 5 neodgovorjenih zadetkov in kljub začetni požrtvovalnosti Slovenjgradčanov polčas dobili s prepričljivih 12:17.

Domači rokometaši so tudi v drugi del vstopili s hladnimi glavami in s serijo treh zadetkov nemudoma ublažili zaostanek (15:18). Lep čas je izgledalo, da Slovenj Gradec od izenačenja loči le še nalet ali dva, toda v vratih jim je preglavice nenehoma delal razpoloženi Nebojša Bojić. Njegove obrambe niso ostale odveč in Celjani so se počasi a vztrajno znova odlepili. V 47. minuti je za dvomestno prednost zadel Stefan Tezič (18:28) in tekma je bila praktično odločena. Do konca srečanja so domači uspeli nekoliko znižati zaostanek, Pivovarji pa so se veselili suverene zmage s 25:33.