Celjani nadaljujejo s suverenimi predstavami v državnem prvenstvu

Že danes smo spremljali prvo tekmo četrtega kroga 1. NLB lige. V dvorani Zlatorog sta se pomerili ekipi RK Celje Pivovarna Laško in MRK Krka. Celjani, ki v tej sezoni še ne poznajo poraza, saj so do sedaj vse nasprotnik premagali z ogromno razliko. Krkaši pa so po zmagi v prvem krogu, sedaj doživeli dva zaporedna poraza.

Rokometaši Celja so hitro na tekmi povedli z dvema zadetkoma in dali vedeti kam bo ta tekma vodila. Novomeščani so z nekaj zapravljenih 100% priložnosti med drugim tudi dvema zgrešenima sedemmetrovkama. S tem so domačinom omogočili, da so svojo prednost le še povečevali. V zadnjo tretjino prvega polčasa pa so gostitelji vstopili preveč ležerno. Nekaj napak v napadu, prav tako zgrešena dva strela s sedmih metrov, luknje v obrambi, kar so vsaj za kratko zmanjšanje zaostanka poskrbeli gostje. Gostitelji tekme pa so v samem zaključku polčasa zopet ujeli pravi ritem. Med strelce se je med drugim vpisal tudi Klemen Ferlin, ki je postregel tudi z nekaj lepimi obrambami. Celjani so na odmor tako odšli z prednostjo desetih zadetkov (18:8) in tako praktično že pred nadaljevanjem določili zmagovalca.

V začetku drugega polčasa smo spremljali igro gol za gol. Nato pa so domačini stopili na plin in z delnim izidom 4:0 povedli že z trinajstimi goli prednosti (24:11). Prednost trinajstih zadetkov so rokometaši Celja držali večino drugega polčasa, v katerem gostje iz Novega mesta pravih možnosti, da bi se približali. Do konca tekma si ni zgodilo več nič pretresljivega. Na obeh straneh smo videli še nekaj tehničnih napak, nekaj lepih potez in pa nekaj lepih obramb obeh vratarjev. Končni izid srečanja je bil 32:20. Celjani tako v državnem prvenstvu nadaljujejo s suverenimi predstavami, medtem, ko je to za Novomeščane že tretji zaporedni poraz. Rokometaši Celja so se tako na najboljši možen način domačim navijačem oddolžili za pravi “fijasko”, ki so ga doživeli proti Barceloni.

Celjani bodo med vikendom spet aktivni v evropskih tekmovanjih in sicer bodo na domačem parketu gostili Danskega prvaka ekipo AAlborga. V domačem tekmovanju pa se bodo v naslednjem krogu na Štajerskem derbiju v gosteh pomerili z ekipo Maribora. Rokometaši Krka bodo nove točke lovili v domači dvorani proti ekipi Ormoža.

CELJE PIVOVARNA LAŠKO : KRKA 32:20 (18:8)