Črnomelj blizu obstanka v 1.B

Rokometaši Črnomelja so si z zmago v Šmartnem na široko odprli vrata za obstanek v 1.B ligi. Herz Šmartno je moral priznati premoč gostov iz Črnomlja z rezultatom 28:31.

Igralci Šmetnega so nastopili brez svoje drugega strelca Avsca, kar se je poznalo že v začetku tekme. Do rezultat 5:5 je bila tekma izenačena, v 23. minuti pa so gostej po delnem izidu 0:4 povedli z 5:9. Domači rokometaši so do konca prvega polčasa prednost stopili na končnih 11:12.
V drugem polčasu so gostje minimalno vodili in občasno prednost povišali na 3 zadetke (20:23 v 44. minuti). Nazadnje so gostje prednost povišali na +3 v 56. minuti. v 58. minuti pa so gostje uspeli povesti z 27:31 in tekma je bil aodločena. Končni izid tekme 28:31.

Naj še omenimo poškodbe Štruclja pri gostih in Maksa Sadarja pri domačih. Na tekmi je bilo dosojenih 19 7metrovk, od tega so jih domači izkoristili vseh 10, gostje pa 6 od 9.

Pri domačih je (ponovno) bil najboljši strelec Justin, ki je dosegel 16 zadetkov (10/10 iz 7m), pri gostih pa ni veliko zaostal Stariha s 14 zadetki (5/7 iz 7m).

Črnomelj si je z zmago precej olajšal delo v boju za obstanek, saj ima pred predzadnjo ekipo Ajdovščine 6 točk prednosti. Šmartno je na 8. mestu.

RD Herz Šmartno – RK Črnomelj 28:31 (11:12)
dvorana Pungrt, gledalcev: 150, sodnika: Aleš Gorenc in Silvo Košir

RD Herz Šmartno: Sadar M. 7 obr., Žižek Je., Ribarič, Škrabanja 3, Cirar, Berglez 1, Justin 16, Bahovec, Zobarič, Rozina 3, Muratovič, Žižek Ju. 2, Sadar A. 2, Jerina 1, Močnik, Kukovica 1 obr.
Trener: Filip Gradišek

RK Črnomelj: Pezdirc, Medic, Olulin 2, Majerle 3, Jkofčič, Bagarič 2 obr., Strucelj 1, Horvat, Slobodnik 5, Weiss 1, Stariha 14, Mihelič 4, Plut, 1 obr. Aupič 6 obr., Slemenšek
Trener: Zoran Šutej

Izključitve: RD Herz Šmartno 8 minut, RK Črnomelj 8 minut

7metrovke: RD Herz Šmartno 10/10, RK Črnomelj 6/9

Črnomelj v naslednjem krogu gosti Rudar, Šmartno pa odhaja na gostovanje v Škofljico.