Črnomelj potisnil Brežice na zadnje mesto

V dvorani SŠ Črnomelj smo spremljali dokaj izenačeno tekmo med Črnomljem in Brežicami. Domačini so sicer imeli že prednost 6 zadetkov, a so do konca tekme gostje iz Brežic uspeli zmanjšati zaostanek. Za preobrat pa jim je zmanjkalo časa. Tekma se je končala v prid Črnomlja z 28:25.

Domači so že takoj na začetku povedli za 2 zadetka (4:2). Med 11. in 25. minuto pa so Črnomaljci izkoristili črne minute gostov in prišli do prednosti 15:8. Polčas se je končal z rezultatom 17:11, kar je nakazovalo na lahko zmago Črnomlja.

V drugem polčasu pa so se Brežičani malce prebudili. Zaostanek so iz minute v minuto manjšali. V zadnjih 10 minutah so domačini zadeli zgolj 2 gola, medtem ko so jih Brežičani zadeli 5. Borbeni igri, ki jo je podprlo glasno navijanje iz tribun, gosti iz Brežic niso bili kos. Za popoln preobrat je Brežicam zmanjkalo časa, a so vsaj malce znižali zaostanek in tekmo končali pri -3 (28:25).

V naslednjem krogu Črnomelj gostuje pri SVIŠ-u, ki se je z zmago nad Radečami povzpel na 5. mesto lestvice, Brežice pa doma gostijo Krško, drugo uvrščeno ekipo lige.