Krčani v drugem delu deklasirali Ižance

Krčani, ki so v prejšnjem krogu izgubili proti ekipi iz Grosuplja, so doma proti Ižancem želeli dokazati, da je bil poraz v Grosupljem zgolj slučaj. Gostujoča ekipa jim ni bila kos in igralci krškega so prišli do visoke zmage (32:23).

Krško je že v 2. minuti povedlo s 3:1 in predvsem z močno in neprebojno igro v obrambi so pokazali, da Ižancem ne bo lahko priti do točk. Kljub nekaj neuspelim poskusom v napadu in dobrim obrambam ižanskega vratarja Tineta Ponikvarja so domačini ohranjali prednost dveh zadetkov. V 20. minuti pa je Mokercu uspelo izenačiti in z golom Petra Krivica celo povesti za 2 gola. Do konca polčasa so sicer Krčani zaostanek zmanjšali na zadetek (14:15) in v nadaljevanju pokazali popolnoma drugačno igro.

V drugem polčasu so igralci Krškega popolnoma nadigrali nasprotnike. Do 40. minute je Ižancem še uspelo držati korak s tekmecem, nato pa je sledil juriš domačinov. V 50. minuti so Krčani vodili že za 5 zadetkov, do konca tekme pa jim je uspelo prednost še povišati na 9. V drugem polčasu je domača obramba pustila le 8 prejetih zadetkov, medtem ko so bili igralci Krškega v napadu veliko bolj razpoloženi kot v prvem polčasu. Tekma se je končala z rezultatom 32:23.

V naslednjem krogu ekipa Krškega gostuje pri zadnjeuvrščenih Brežicah, Mokerc pa gosti Šmartno.