Drama med Rudarjem in Dravo pripadla domačim

Pred tekmo so bili Ptujčani uvrščeni na 3. mesto, medtem ko so bili Trboveljčani predzadnji. Favorit je bil jasen, a kot se je izkazalo, se igralci Rudarja niso predali. Zmaga je ostala v Trbovljah, Ptujčani pa so na lestvici padli za 3 mesta.

Prvi zadetek na tekmi so dosegli domačini iz Trbovelj, a so Dravaši hitro izenačili. Nato so si v 7. minuti igralci Rudarja priigrali prednost +2, a se nikakor niso mogli še bolj odlepiti. Ptujčani so venomer izenačili. Do konca polčasa so Trboveljčani ponovno povedli za 2, tako da se je prvi del igre končal z rezultatom 11:8.

Takoj na začetku drugega dela so igralci Drave preobrnili rezultat v svojo korist in povedli 12:11, a so Trboveljčani čez nekaj minut že spet vodili za 2 (15:13). Dravaši so v 54. minuti izenačili na 20 in začela se je dramatična končnica. Ta pa je pripadla igralcem Rudarja. V zadnjih dveh ptujskih akcijah je njihov strel ubranil domači vratar Kris Žibert in Rudar je zmagal s 23:22.

V naslednjem krogu se bodo Trboveljčani v gosteh pomerili z Grosupljem, Drava pa bo gostila edino neporaženo ekipo lige RD LL Grosist Slovan.