Danska premočna za Slovence

Slovenska reprezentanca se je po uvodni zmagi nad Severno Makedonijo nocoj pomerila z Dansko. Potem, ko so naši v prvem polčasu nudili dober odpor, so Danci v drugem polčasu dominirali in prišli do zmage s 23-34.

Slovenci so dosegli prvi gol na tekmi, ko je Miha Zarabec zabil po podaji Blaža Janca. V 3. minuti je izenačil prvi zvednik Danske, Mikkel Hansen, nato pa so Danci še z dvema zadetkoma ušli na 1-3. V naslednjih dobrih 10 minutah so naši lovili Dansko reprezentanco, med 13. in 16. minuto pa je Slovenija zabila dvakrat zapored in povedla z 8-7. Naši so nekaj časa držali prednost enega zadetka, nato pa so med 18. in 20. minuto sledile črne minute. Danska je s serijo 0-3 ušla na 9-11. Slovenija je odgovorila z dvema zadetkoma razpoloženega Boruta Mačkovška, a so Danci ponovno zabili trikrat zapored. Prednost treh zadetkov so držali do polčasa, v 29. minuti pa je na – 2 znižal Gašper Marguč (14-16) in postavil izid polčasa.

Takoj ob uvodu v drugi polčas so Danci prestavili v višjo predstavo. V 33. minuti je Domen Makuc še zadel za 15-18, nato pa je sledila Danska serija štirih zaporednih zadetkov, ki jih je pripeljala do vodstva s 15-22. Kapital sedmih zadetkov prednosti so Danci držali praktično do zaključka srečanja, naši pa več niso imelo možnosti za zmago.

Med našimi je bil najbolj razpoložen Mačkovšek s 6 goli. Pri Dancih jih je Hansen prispeval 8.