Delitev točk na Ptuju

Ekipi Drave in Rudarja, ki sta pred tekmo imeli vsaka po 25 točk, sta se razšli z neodločenim rezultatom 25:25.

Tekma se je začela izenačeno, kljub temu, da so gostje iz Trbovelj dvakrat uspeli povesti za 2 zadetka, vendar so jih domači v 20. minuti ujeli na 9. V zadnjih 10. minutah prvega polčasa so gostje naredili delni izid 2:6 in si ob polčasu priigrali solidno prednost 11:15.

V začetku drugega polčasa so gostje svojo prednost še povišali na 11:17. Po delnem izidu 5:1 so domači uspeli znižati na 16:18. V 47. minuti so gostje ponovno povedli z +4 (18:22). Rokometaši iz Ptuja so v 58. minuti, kljub igralcu manj uspeli izenačiti na 24 in sledila je zelo razburljiva končnica. Po izključitvi na strani gostov v zadnji minuti tekme je Sivka s svojim 10. zadetkom na tekmi povedel domače v sploh prvo vodstvo na tekmi. Gostujoči trener Dobrkovič je vzel še svojo tretjo minuto odmora pred zadnjim napadom na tekmi, ki se je končal z izključitvijo na domači strani, ter dosojeno 7metrovko za goste. Ernestl je bil natančen in tekma se je končala z neodločenim izidom 25:25.

Pri domačih je bil nezaustavljiv Sivka, ki je dosegel 10 zadetkov (2/3 iz 7m). Še najbolj mu je pri zadetkih pomagal Hrupič s 4. zadetki. Pri gostih je Hočevar dosegel 9 zadetkov (2/2 iz 7m), Ernestl je dodal 5 zadetkov (2/2 iz 7m), vključno z odločilno 7metrovko ob zaključku tekme.

Po neodločenem izidu sta ekipe še vedno skupaj, Rudar na 7. mestu, Drava pa mesto višje.

RK Drava Ptuj – RD Rudar 25:25 (11:15)
dvorana Ljudski vrt, tuj, gledalcev: 100, sodnika: Luka Šebek in Dejan Colner

RK Drava Ptuj: Reisman, Gregorc, Groblenik 2, Hrupič 4, Belec, Zupanc 3, Bedrač 2, Rožman, Žunič 2, Nikl, Braič, Krasnič 2, Žuran, Sivka 10
Trener: Vladimir Vujovič

RD Rudar: Škrabar, Polanec 2, Bizjak, Sitar, Ernestl 5, Radulovič, Hočevar 9, Bučar 1, Krajnc, Novak 3, Lenart 3, Draksler, Žibert, Kocijančič 2, Kamnikar
Trener: Marko Dobrkovič

Izključitve: RK Drava Ptuj – RD Rudar

7metrovke: RK Drava Ptuj 3/4, RD Rudar 4/4

Rudar v zadnjem krogu gosti morebitne prvake iz Slovenj Gradca, Ptujčani pa odhajajo k bodočemu drugoligašu v Ajdovščino.