Slovan presentljivo pustil točko v Radečah

Rokometaši Slovana, ki so pred tekmo v Radečah veljali za velike favorite, so v zadnjih minutah tekme zapravili zmago v Radečah. Tekma se je končala z rezultatom 27:27.

Tekmo so bolje odrli gostje iz Ljubljane, ki so v 10. minuti povedli z 3:6. Prednost so držali do 17. minute nakar so domači z delnim izidom 3:0 v 19. minuti uspeli izenačili na 9. Domači so v 25. minuti povedli z 13:10, vendar so v naslednjih treh minutah prednost zapravili, saj so gostje ponovno izenačili na 13. Rezultat polčasa 14:14.

V drugem delu so maloštevilni gledalci videli bolj izenačeno tekmo, kjer si nobena ekipa ni uspela priigrati višje prednosti od dveh zadetkov. Ko so gostje v 49. minuti povedli z 21:25 se je zdelo, da bodo končno zlomili odpor motiviranih domačinov. Vendar je zgodilo ravno nasprotno. Domači, ne samo, da so izenačili, so 6 minut pred koncem celo povedli z 26:25 in gledalci so videli razburljivo končnico. Gostje so najprej povedli z 26:27. Sledilo je nekaj izgubljenih žog na obeh straneh in ko so gostje v zadnji minuti izgubili žogo so domači zadeli za končnih 27:27 in veliko točko proti favorizirani ekipi iz Ljubljane.

Pri domačih je Mrgole dosegel 7, Kaučič in Zakošek pa po 6 zadetkov. Pri Slovanu je Sankovič dosegel 9, Skušek pa 4 zadetke.

Radeče bodo prvenstvo zaključili na 10. mestu, Slovan pa bo z osvojeno točko verjetno pristal na 3. mestu, zaradi poraza Krčanov.

RK Radeče Papir Nova – RD LL Grosist Slovan 27:27 (14:14)
športna dvorana Radeče, gledalcev: 50, sodnika: Marko Pirc in Matjaž Pirc

RK Radeče Papir Nova: Stegne 1, Koritnik 2, Starina, Dragar, Kaučič 6, Klinar, Zakošek 6, Savanovič 3, Čajko, Gnidovec, Potočnik, Mrgole 7, Ivančič 2
Trener: Uroš Privšek

RD LL Grosist Slovan: Jugovič, Grum 1, Jovičič S. 2, Serdinšek Ekart 2, Marinček 2, Krivic 3, Skušek 4, Lukan, Ponikvar, Gahan Caleb, Fidel, Furdi 1, Jovičič E. 2, Sankovič 9, Atanasov 1
Trener: Aleš Repina

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 2 minuti, RD LL Grosist Slovan 12 minut

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 3/6, RD LL Grosist Slovan 1/2

Radeče v naslednjem krogu gostujejo pri Krškem, Slovan pa gosti Pomurje.