Derbi kroga 1. B lige pripadel gostom

V Izoli so v pravi rokometni tekmi s polno preobrati, agresivno in borbeno igro, ter izenačenima ekipama v boju za vrh zmagali gostje iz Slovenj Gradca z rezultatom 22:26 (12:11).

Izolo je po točki na Ptuju čakala še ena težka tekma proti ekipi, ki meri na sam vrh 1. B rokometne lige. V začetku prvega polčasa smo spremljali izenačeno tekmo, do rezultata 4:4 v 12. minuti. Domači so v 16. minuti prvič povedli za +2 (6:4). Po delnem izidu 3:0, ko je Božič dosegel 3 zaporedne zadetke (na drugi strani so Korošci ostali brez zadetka) so rokometaši Izole v 21. minuti pobegnili na 10:6. Prednost 3 zadetkov do domači rokometaši držali do 27. minute, ko so gostje polčas zaključili z dvema zadetkoma, se vrnili v tekmo in znižali na končni izid polčasa 12:11. Naj še omenimo, da je Poklič dosegel 7 od skupaj 11 zadetkov gostov v prvem polčasu.

V začetku drugega polčasa do Izolani ponovno povišali prednost na +3 (14:11). Z dvema novima zadetkoma Pokliča so se gostje v 28. minuti ponovno približali na 14:13. v 45. minuti so gostje iz Koroške ponovno povedli z 16:17. Po mnenju navijačev Izole, Ribarjev, zaradi dvomljivih odločitev sodnikov in preveč agresivne igre gostov. Gosti so držali prednost in 5. minut pred koncem so povedli z 18:22. Dve minuti pred koncem so se domači sicer približali na 21:23, vendar so do konca gostje zadeli še 3-krat, domači pa samo 1-krat. Končni izid 22:26 za ekipo Slovenj Gradca.

Pri domačih je ponovno izstopal Brumen, ki je dosegel 8 zadetkov (4/4 iz 7m), ter Poberaj, ki je dosegel 7 zadetkov iz igre. Na drugi strani pa je izkušeni Poklič dosegel 12 zadetkov, od tega je zadel vseh 7 dosojenih 7metrovk.

Naj omenimo še incident ob koncu tekme, ko je domači gledalec napadel sodnika ob odhodu iz igrišča.

RD Butan plin Izola – RK Slovenj Gradec 2011 22:26 (12:11)
Športna dvorana na Kraški, Izola, gledalcev 250, sodnika: Jože Humer in Rok Škvarč

RD Butan plin Izola: Gregorič, Jurič 1, Smej, Božič 4, Beganović, Zorič – Stepančič, Brumen 8 (4/4 iz 7m), Redžić, Poles 1, Peharc, Poberaj 7, König, Nikolić, Čolić, Gašperšič 1, Hušić.

RK Slovenj Gradec: Oster, Cvetko 2, Bulovič, Pajt 3, Turninski, Kresnik, Humek, Tomič, Podstenšek, Šiljeg, Lesjak 4, Jagodič, Štalekar, Poklič 12 (7/7 iz 7m), Tajnik 3, Yankovskyy 1

7-metrovke: RD Butan Plin Izola 4/4, RK Slovenj Gradec 2011 7/7

Izključitve: RD Butan Plin Izola 14 minut, RK Slovenj Gradec 2011 10 minut

Rokometaši Slovenj Gradca ostajajo, poleg Slovana, edina ekipa brez poraza in v naslednjem krogu doma pričakujejo zadnjeuvrščeno Pomurje. Izola pa bo celila rane v Brežicah.