Drava zmagala v Murski Soboti

Rokometaši Drave so opravičili vlogo favorita in zmagali v Murski Soboti proti Pomurju z rezultatom 27:29 (14:16). Za zmago so se morali zelo potruditi.

Do 8. minute je bil rezultat izenačen 4-krat do 4:4. Po delnem izidu 0:3 in 4:7 v 10. minuti, je kazalo, da bo Drava zelo hitro pokazala, da je prišla v Mursko Soboto po zmago. Domači rokometaši so vrnili z 3:0 in izenačili na 7. Med 17. in 20. minuto so gostje iz Ptuja ponovno naredili delni izid 0:3 in povedli z 8:11. 3 minute pred koncem polčasa so se prekmurski rokometaši približali na 14:15. Po doseženem golu gostov je bil končni zid prvega polčasa 14:16.

Rokometaši Drave, ki se želijo boriti za vrh 1.B lige, so v začetku drugega polčasa začeli silovito in po 0:4 v 37. minuti povedli z 14:20. Večji del drugega polčasa so gostje vodili z 5,6 zadetkov. 9. minut pred koncem je so se domači rokometaši približali na -3 (21:24), vendar so gostje odgovorili z 0:2. Do konca tekme so priložnost na strani Pomurja dobili prav vsi igralci in so jo dobro izkoristili, saj so se 2 minuti pred koncem ponovno približali na 25:28. Za več kot 27:29 in morebitnega presenečanja pa jim je zmanjkalo časa.

Pri domačih je Gregorec dosegel 6, Bombek pa 5 zadetkov. Pri gostih je Koštomaj prav tako dosegel 6 zadetkov. Domači vratarji so skupaj zbrali 9 obramb, na drugi strani je Žuran zbral 12 obramb.

RK Pomurje – RK Drava Ptuj 27:29 (14:16)
Športna dvorana OŠ III, Murska Sobota, gledalcev: 200, sodnika: Drago Ocvirk in Miran Štrigl

RK Pomurje: Černela Dorotej 6 obr., Škrajnec Matic 3 obr., Marič-⁠Vild Fabijan 1. obr., Gregorec Gregor 6, Bombek Filip 5, Štumpf Marko 4, Žižek-⁠Cvetko Boštjan 3, Kozelj Vasja 3, Jankovič Marko 2, Koderman Rok 2, Falež Gregor 1, Kocan Dorian 1, Hameršak Aljaž
Trener: Alan Potočnjak

RK Drava Ptuj: Žuran Sandi 12. obr,, Belec Boštjan, Koštomaj Boštjan 6, Zupanc Gašper 4, Grobelnik Tomaž 4, Rožman Domen 4, Krasnič Domen 3, Stopar Žiga 3, Gregorc Jan 2, Bedrač Tomas 2, Žunič Matevž 1, Reisman Luka, Sivka Jan, Hrupič Denis, Bračič Matej, Krabonja Staš
Trener: Vladimir Vujovič

7metrovke: RK Pomurje 1/2, RK Drava 2/2

Izključitve: RK Pomurje 8 minut, RK Drava 10 minut

Rokometaše Pomurja čaka naslednjo soboto še ena težka tekma. Gostujejo namreč pri ekipi Slovenj Gradca, ki še edina na pozna poraza. Drava pa v domači dvorani pričakuje Črnomelj.