Krško premagalo Rudar

Prvo tekmo 3. kroga v 1.B rokometni ligi za moške sta v Trbovljah odigrala RD Rudar in RK Krško. Rokometaši Krškega so v prvi gostujoči tekmi premagali RD Rudar z rezultatom 29:31.

Boljše so začeli gostje, ki so v 4. minuti povedli 0:3. Rudarji so se zbrali in z delnim izidom 4:0 v 11. minuti povedli. Do rezultata 9:9 je bila igra izenačena. v zadnjih 10. minutah prvega polčasa pa mrk domačih rokometašev, kar so gostje iz Krškega izkoristili in naredili delni izid 0:6, ter polčas končali v svojo korist 9:14.

V prvi polovici drugega polčasa so gostje svojo prednost počasi še poviševali in v 39. minuti vodili že za +9 (12:21). Prednost okrog 8 zadetkov so držali do 47. minute, ko so domači v 52. minuti znižali rezultat na 21:25 in se skoraj vrnili v tekmo. Domači so se 4 minute pred koncem srečanja sicer uspeli približati na 25:28, vendar je bil zaostanek iz začetka drugega polčasa za kaj več enostavno previsok. Domači so v zadnji minuti sicer 2-krat zadeli in znižali na končnih 29:31.

Pri domačih je Bučar dosegel 5, medtem ko je pri gostih Romih dosegel še enega več, torej 6 zadetkov.

Rokometaši Krškega so se z zmago in tekmo več začasno povzpeli na 2. mesto, medtem ko so rokometaši Rudarja z zmago in dvema porazoma na sredini lestvice.
Vse se pa bo spremenilo po današnjih petih tekmah. Črnomelj in Škofljica namreč igrata v nedeljo.

RD Rudar – RK Krško 29:31 (9:14)
Športna dvorana Polaj, Trbovlje, gledalcev: 84, sodnika: Bojan Brecelj in Dušan Deržek

RD Rudar: Žibert 3 obr., Škrabar 2 obr., Krajnc 1+1obr., Dekovič 1, Polanec 2, Setnikar, Novak 3, Kocijančič 3, Hočevar 4, Sitar 2, Kozole 3, Sendelbach 2, , Kozinc 3, Bučar 5, Žagar, Draksler,
Trener: Jaka Keše

RK Krško: Škalički 6 obr., Blaževič 1 obr., Romih 6, Glogovšek, Dular, Škafar 1, Subotič 4, Dragan 5, Kastelic 1, Rantah 5, Novak, Mlakar 3, Glaser Vovk 3, Ban 3, Kodrič
Trener: Uroš Šerbec

7metrovke: RD Rudar 2/4, RK Krško 2/3

Izključitve: RD Rudar 8 min, RK Krško 12 min

Rudar v naslednjem krogu odhaja v Šmartno, Krško pa v domači dvorani gosti novinca v 1.B ligi Ajdovščino.