Dober odpor v prvem polčasu premalo za končni uspeh Sviša

Nocoj je drugouvrščeni Trimo gostoval v Ivančni Gorici. Rokometaši iz Trebnjega so trenutno na drugem mestu 1. NLB, na skupni lestvici zaostajajo zgolj za favoriziranimi Celjani. Sviš je trenutno na 12. mestu, z 8 točkami in štirimi zmagami trenutno beži mestom, ki prinašajo izpad. Na današnjem obračunu Sviš kljub solidnemu odporu predvsem v prvem polčasu, ni uspel ogroziti Trebanjcev, ki so tako prišli še do 12. letošnje zmage (22-29).

Tekma pred 465 gledalci v Dvorani Osnovna šola Stična se je pričela s hitro pobudo varovancev Uroša Zormana, ki so prvi povedli in si v uvodnih osmih minutah tekme priigrali vodstvo z 1-4. Domači so se kmalu vrnili v igro. V 13. in 14. minuti sta dva zaporedna zadetka dosegla Simon Vidmar in Jan Bevec, ter tako izid izenačila na 5-5. Sviš se na tej točki ni ustavil. V naslednjih petih minutah so gostitelji narekovali tempo igre in povedli z dvema, ter celo tremi zadetki razlike. Marko Marojević je pet minut pred iztekom polčasa postavil izid 11-8, zaključek tega igralnega dela pa je nato v celoti pripadel Trimu.

Rokometašem Sviša je povsem popustila zbranost in Trebanjci so zabili kar 6 zaporednih zadetkov, pri čemer se je s tremi goli izkazal Uroš Udovič, polčas pa so tako gostje dobili z 11-15. Precej nehvaležen rezultat za gostitelje, ki so se dobro upirali favoriziranim gostom, a v zaključku polčasa povsem popustili.

V drugem polčasu Trimo ni dovoli, da bi Sviš ponovil dober odpor iz prvega polčasa. Rokometaši iz Trebnjega so držali ugodno prednost iz prvega polčasa. Njihova prednost se je vrtela okoli šestih golov, Sviš pa se nikakor ni uspel približati. Domači so razliko še najbolj stopili šele v 58. minuti, ko je Jan Bevec zadel za 22-26, a so gostje v skrajni končnici zadeli še trikrat in tako potrdili končno zmago.

Najboljši strelec zmagovite ekipe je bil Toshe Onchev, ki je dosegel kar 10 golov, Jan Bevec jih je za domače prispeval 6.

RK Sviš Ivančna Gorica : RK Trimo Trebnje 22-29