Ormožani šokirali Ribničane

V dvorani Hardek je ekipa RK Jeruzalem Ormož gostila RD Riko Ribnica. Kot smo že večkrat omenili domači v letošnji sezoni ne najdejo prave forme, a v dvorani Hardek je padla že marsikatera favorizirana ekipa. Ribničani, ki so sicer v drugem delu sezone zabeležili dve zmagi, a z vse prej kot suverenimi predstavami.

In že od začetka smo spremljali dinamično tekmo z veliko menjavanja v vodstvu. V 8. minuti so Ribničani po zadetku Uroša Milićevića povedli z 2:4. A domači so ekspresno ujeli rezultatski priključek. Po nekaj minutah igre gol za gol, smo bili nato priča nekaj minutam brez zadetka. Strelski post so prekinili domači, ki so povedli z 8:6 in tako stratega Ribnice, Roberta Beguša prisilili v minuto odmora. V drugi polovici prvega polčasa so prevladovali gostitelji. To so v 21. minuti kronali s prednostjo štirih golov (12:8). In s prednostjo štirih zadetkov so Ormožani odšli tudi na odmor in sicer ob rezultatu 14:10.

Na prvi zadetek v drugem polčasu smo čakali dobrih peti minut, ko je bil za goste iz sedmih metrov natančen Leon Ljevar. Ribničani so v drugem polčasu lovili priključek, a jim ga nikakor ni uspelo ujeti. Blestel je predvsem vratar Ormoža, Alen Skledar. Domači so imeli vse skozi na račun dva oziroma tri zadetke prednosti. Pohvaliti pa je treba tudi vratarja Ribnice, Sandra Meštrića, ki je svojo ekipo držal v igri z kar nekaj izjemnimi obrambami. A tudi to ni bilo dovolj za nocoj izjemno razpoložene Ormožane. Morda celo ključen trenutek tekme pa se je zgodil v 53. minuti tekme pri rezultatu 21:18. Pri Ribničanih sta bila namreč izključena Sandro Meštrić ter Stefan Ranisavljević. Gostje so se morali tako braniti le z štirimi igralci. To so seveda s pridom izkoristili domači ter povedli z 23:18.Gostje do zaključka niso več našli poti priključka. Ormožani so v zaključku zadeli še dvakrat povedli z 25:18 ter tako odločili tekmo. Zadnji gol na tekmi in končni rezultat 25:19 pa je postavil Jan Pucelj.

Najbolj razpoložena strelca sta bila Nik Čirović pri Ormožu, ter Uroš Milićević pri Ribnici. Oba sta dosegla po osem zadetkov.

JERUZALEM ORMOŽ : RIKO RIBNICA  25:19 (14:10)