Mariborčani z norim zaključkom preko Slovenjgrajčanov

RK Maribor Branik RK Slovenj Gradec 2011 (Dajnko Photography)

V dvoboju ekip s sredine lestvice slovenskega prvenstva smo spremljali Maribor in Slovenj Gradec. Domača ekipa, ki jo vodi Luka Žvižej, je uspešno ubranila svojo trdnjavo in si priborila pomembni dve točki za nadaljevanje prvenstva. Slovenjgrajčani bodo novi dve točki iskali v naslednjem krogu.

Z goloma Golčarja in Levca so povedli gostje, a so domačini hitro obrnili rezultat v svojo prid. Gol Janca v 12. minuti je Mariborčanom prinesel prvo vodstvo z dvema zadetkoma, ki ga z nekaj izjemami niso izpustili do konca prvega polčasa in dlje, a o tem nekaj več kasneje. Minuto pred koncem prvega polčasa je Tadej Skok zadel za vodstvo treh zadetkov, ki pa ga je zmanjšal Teo Jezernik na drugi strani. Ekipi sta odšli na odmor z rezultatom 12:10.

V drugem polčasu so ognjevito udarili Slovenjgrajčani in na ramenih Yanovskyyja izenačili ter povedli. Prednost zadetka so obdržali do 38. minute, ko sta odgovorila Budja in Sok. Zdelo se je, da lahko gostom uspe domov oditi z zmago, saj so v 53. minuti vodili z golom prednosti, a se je takrat začela vroča končnica domačinov. Izidor Budja je dvakrat zapored zadel in obrnil izid v korist Maribora, a se gostje niso predali. Še v 57. minuti je bil rezultat 25:24 za Maribor. Filip Rakita in Budja sta zadela za vodstvo treh golov, zadnji gol na tekmi pa je dosegel Mitja Janc.

RK Maribor Branik : RK Slovenj Gradec – 28:24 (12:10)