Ločani se po napeti končnici veselijo novih dveh točk

Zadnja tekma 16. kroga Lige NLB je pripadla igralcem RD Urbanscape Loka in RD LL Grosist Slovan. Ločani bodo po porazu proti Velenju pred domačimi navijači čim hitreje popraviti vtis, rokometaši Slovana pa bodo poizkušali nadaljevati s predstavo iz zadnje tekme, ko so s kar desetimi zadetki naskoka opravili z ekipo Ormoža.

Po začetni igri gol za gol so kot prvi z dvema goloma prednosti po zadetku Jake Jakšeta v 10. minuti povedli gostje (6:8). Po minuti odmora je tako segel domači strateg Jure Šterbucl. Njegovim varovancem je to pomagalo, saj so po delnem izidu 3:0 znova povedli (9:8).  V nadaljevanju smo spremljali igro z nekaj menjavanja v vodstvu. Tako je bilo vse do 19. minute, ko so z dvema goloma prednosti (13:11) povedli domači. Tako je moral po minuti odmora seč še trener Slovana, Aleš Repina. Po minuti odmora pa so gostitelji prednost še povišali (14:11). Gostje pa so do konca prvega dela igre zaostanek vseeno uspeli znižati na dva gola in tako sta ekipi na odmor odšli ob rezultatu 18:16.

Prvih 20. minut drugega dela igre smo spremljali igro gol za gol. V 50. minuti pa so gostje iz Kodeljevega rezultat izenačili na 25:25 in pred zadnjimi 10. minutami se je tekma začela znova. A domači so si znova priigrali dva gola prednosti (28:26) in tako lahko mirneje pričkali zaključek srečanja. V 57. minuti so prednost povišali še za dodaten gol (29:26) in imeli zmago praktično na dosegu roke. A igralci Slovana so se v zaključku približali na gol zaostanka (29:28). V samem zaključku pa je imel Patrik Martinović tudi strel za izenačenje, a je bil nenatančen. Tekma se je tako končala z zmago Ločanov (29:28).

Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Grega Jamnik z devetimi zadetki, pri gostih pa je bil s sedmimi najučinkovitejši novinec, Jaka Jakše.

URBANSCAPE LOKA : LL GROSIST SLOVAN  29:28 (18:16)