Velenjčani na težkem gostovanju v Dobovi do gladke zmage

Rokometaši Gorenja iz Velenja so se v okviru 16. kroga lige NLB podali na gostovanje v Dobovo, kjer so se velikokrat opekle že mnoge ekipe. Velenjčani so tekmo vzeli skrajno resno in slavili z 34:26.

Gostje iz Velenja so že v uvodnih minutah prevzeli pobudo in na krilih Kenana Pajta in Matica Verdineka hitro prišli do vodstva z 4:1. Nato so se malce predramili tudi domačini in dosegli 2 hitra zadetka. To pa favoriziranih Velenjčanov ni zmedlo in v 18. minuti so preko Branka Predovića prišli do vodstva s sedmimi zadetki razlike, ko je bilo 12:5. Domači so razliko do zaključka polčasa nekoliko zmanjšali, saj so ga gostje dobili z 15:10.

Gostje iz Velenja so polčas začeli izjemno silovito in zelo hitro prišli do najvišje prednosti na tekmi, ko je za 19:10 zadel Timotej Grmšek. Favorizirani gostje so prednost znali zadržati, domačim pa se ni uspelo resneje približati in dve točki sta zasluženo odšli v Velenje. Pri domačih so bili strelsko najbolj razpoloženi Nik Rantah, Željko Šukić in Ignjat Nešić, ki so dosegli po 5 zadetkov. V gostujočem taboru je 12 zadetkov dosegel izjemno razpoloženi Kenan Pajt, ki je zadel vseh 6 sedemmetrovk. Branko Predović je dodal 5 zadetkov.