Dobova do zmage v Mariboru

Rokometaši Dobove so v 18. krogu Lige NLB prišli do pomembne zmage, ko so v gosteh z rezultatom  24-29 premagali Maribor in jim na lestvici pobegnili za dve točki.

Rokometaši Dobove so do prve večje prednosti od zadetka prišli v 15. minuti, ko je zadel Ignjat Nešić. Dva zadetka prednosti so imeli tudi na polčasu, ki se je končal z 11-13 v korist gostov.

V drugem polčasu je bilo vse v znamenju Dobove, ki se je v drugi polovici drugega polčasa povsem odlepila. Tekmo so mirno pripeljali do konca in slavili z rezultatom 24-29.

V domači ekipi je bil najbolj razpoložen Tadej Sok, ki je dosegel 6 zadetkov, Jan Kovačec jih je dodal 5. Za Dobovo je Ignjat Nešić zadel sedemkrat, 5 zadetkov pa je dosegel Blaž Pintar.

Dobova ima sedaj na 12. mestu 2 točki prednosti pred zadnjeuvrščenimi Mariborčani, ki so pri sedmih točkah.