Dobova preko Izole zlahka do četrtfinala pokala

Danes sta se v osmini finala pokalnega tekmovanja pomerila domača RD Izola in gostujoča RK Dobova. Gostje so v drugem delu prvega polčasa  prevzeli pobudo in tekmo gladko dobili z rezultatom 31-19.

Tekmo so nekoliko bolje začeli Izolani, ki so po zadetku Roka Gašperšiča povedli z rezultatom 4-3. Nato so sledile boljše minute gostov, ki so si hitro priigrali 3 zadetke prednosti, ko je zadel Rudolf Zvonimir Šafranko. Do konca polčasa so zaigrali še nekoliko bolje in ga dobili z rezultatom 15-10.

Rokometaši Izole so imeli v obrambi velike težave z zaustavljanjem gostujočih napadov. Gostje so v 34. minuti povedli že s 17-10, ko je zadel Marko Abramović. V 39. minuti je bil ponovno uspešen Abramović in Dobova si je priigrala že 10 zadetkov razlike. Jasno je bilo, da Izolanom zaostanka ne bo uspelo uloviti.

Do konca tekme smo spremljali neobremenjeno igro gostov, ki so si priigrali veliko prednost. Trener Damjan Radanovič je ponudil priložnost tudi nekaterim igralcem, ki imajo manjšo minutažo. Dobova je tekmo zanesljivo dobila z rezultatom 31-19 in se uvrstila v četrtfinale pokala.

Pri domačih je 4 zadetke dosegel Rok Gašperšič, prav toliko jih je dodal tudi Matej Galina. Pri gostujoči ekipi sta po 6 krat zadela Nik Rantah in Marko Abramović.