Trebanjski levi v četrtfinale pokala Slovenije

Trebanjci so tokrat gostili ekipo RD Riko Ribnica. Tekma je odločala o četrtfinalistu rokometnega pokala Slovenije. Trebanjci so se razigrali in prikazali odlično igro na domačih tleh.

V začetku tekme sta bili ekipi popolnoma blizu. Z hitro igro je bil rezultat v drugi minuti 2:2. Za domačo ekipo je nato za zadetek prednosti zadel Marko Kotar (3:2). Kmalu je sledil zadetek Nosana (4:3), a je domača ekipa z hitro igro prednost zadetkov še povečala. Ribnica je brez prave igre bila kar dolgih pet minut brez zadetka. V 12. minuti smo bili priča prvi najstrožji kazni v korist domače ekipe, ki pa je bila s strani Ribničana Meštrića ubranjena. V minuti razlike je prišlo do dveh nepotrebnih izključitev na strani Ribnice. 25. minuta pa nam je prinesla rdeč karton na strani Ribnice za Ranisavljevića. Skozi celoten prvi polčas so uspeli Trebanjci obdržati razliko in tako polčas končali z rezultatom 18:11.

Na strani Ribnice je bilo v začetku drugega polčasa narejenih kar nekaj tehničnih napak, katere so domačini izkoristili in v 35. minuti prednost še povečali (21:12). Trebanjci so se popolnoma razigrali, gostje pa niso več našli rešitve. Slabih deset minut pred koncem so domačini vodili z visoko prednostjo sedmih zadetkov (50. minuta 28:21). V 57. minuti je prišlo do bližnjega rezultatskega srečanja (30:28) ampak žal tudi to ni bilo dovolj za zmago Ribnice. Zadnji gol na tekmi so dosegli domačini in tako slavili z rezultatom 33:30.

Pri domačih je bil z desetimi zadetki najučinkovitejši Radojković Mihajlo, pri Ribničanih pa je sta bila s šestimi goli najnatančnejša Ljevar Leon in Bogdanović Ilija.