Dolani boljši od Škofljice

V 5. krogu 1. B DRL sta se na Škofljici pomerili domačini iz Škofljice in gostje iz Dola pri Hrastniku. Vloga favorita je kljub tekmi v gosteh pripadla Dolanom, ki so status upravičili in zasluženo premagali Škofljico z rezultatom 31:29.

Tekmo so z 0:3 Dolani odlično odprli in si že na začetku priigrali prednost za lažje nadaljevanje. Igralci Škofljice pa se niso predali tako hitro in so do 20. minute rezultat izenačili na 10:10. Do konca polčasa smo spremljali izenačen boj, ki pa so ga z golom prednosti vseeno dobili Dolani (16:17).

V drugi polčas pa so bolje štartali domačini. Z 2 zaporednima zadetkoma so prišli do minimalne prednosti, ki pa so jo gostje iz Dola zelo hitro preobrnili v svojo korist. V 39. minuti je prednost Dola znašala 3 zadetke, ko je za 20:23 zadel Kristjan Simončič, ki je na tekmi dosegel 4 zadetke. Škofeljčani so se v 54. minuti spet vrnili na le zadetek zaostanka, a do preobrata jim ni uspelo priti. Tekma se je zaključila z rezultatom 29:31.

Dolani so tako z novima vknjiženima točkama prišli na 4. mesto lestvice, medtem ko je Škofljica padla na 12. mesto.

V naslednjem krogu bodo Dolani gostili ptujsko Dravo, Škofljica pa se odpravlja na gostovanje k Radečam.