Dolani na krilih Brileja preko RD Herz Šmartno

Šmartno je v soboto ob 19. uri gostilo RK Dol TKI Hrastnik. Igralci Filipa Gradiška so se dostojno upirali Dolanom, a kaj več od tega jim ni uspelo. Končni rezultat je bil 29:33.

V prvi polčas so Dolani vstopili suvereno in že takoj napovedali boj za obe točki. Po 10 minutah tekme so prejeli le 2 zadetka (2:5). Nekje na sredini prvega polčasa pa so se prebudili tudi domačini, ki so iz minute v minuto nižali zaostanek in ga v 26. minuti tudi izničili (14:14). Do konca polčasa so si gostje priigrali minimalno prednost in polčas se je končal s 16:17.

Drugi polčas je do 40. minute potekal zelo izenačeno, nato pa so Dolani s tremi zaporednimi zadetki zvišali vodstvo na +5 (20:25). Do konca srečanja vodstva niso izpustili iz rok in tekma se je končala z 29:33.

Pri Dolanih se je najbolj izkazal Klemen Brilej, ki je zadel kar 10 golov, medtem ko je najboljši strelec lige Andraž Justin (RD Herz Šmartno) zadel osemkrat – skupno je Justin pri 99 zadetkih na 11 tekmah.

V naslednjem krogu se bodo Dolani pomerili doma s trboveljskim Rudarjem, Šmartno pa odhaja na gostovanje v Radeče.