Krško suvereno preko Radeč

Krško, ki trenutno zaseda 5. mesto na lestvici, je v soboto v domači dvorani premagalo Radeče. Favorit tekme je bil jasen in to so domačini tudi pokazali že na samem začetku srečanja.

Kljub uvodnemu vodstvu gostov z 0:1, ki je bilo tudi prvo in zadnje njihovo na tekmi, so Krčani prevzeli vlogo favorita od prve do zadnje minute. V prvih nekaj minutah srečanja sicer nismo videli veliko zadetkov, jih je pa bilo zato toliko več v nadaljevanju. V 6. minuti je na semaforju kazalo 2:1, v 10. minuti pa že 6:2. Do konca polčasa so Krčani tempo še dvignili, tako da Radečani niso bili konkurenčen nasprotnik. Polčas se je končal s +8 za domačine (17:9).

Tudi v nadaljevanju srečanja domačini niso “spustili noge s plina”. V prvih 5 minutah nadaljevanja so prednost še povišali (20:10), nato pa so sledile še črne minute ekipe iz Radeč in tako so domačini že v 42. minuti vodili za 14 (26:12). Do konca tekme sta oba vratarja zbrala nekaj obramb – tako domači Domen Škalički kor gostujoči Matic Vučnjak. Tekma pa se je zaključila s +18 za domače rokometaše (34:16).

Pri Krškem je bil strelsko najbolj razpoložen David Ban, ki je zadel 7 golov, pri Radečah pa sta 4 zadela Luka Hohnjec in Matevž Marinček.

V naslednjem krogu Krško gostuje pri SVIŠ-u – tekma, ki bo odločala o tem, ali se bo Krško priključilo vrhu, ali se bo vrh lestvice še bolj oddaljil od Krčanov – Radeče pa gostijo Šmartno.