Drava v drugem polčasu dala iz 1. v 5. prestavo

Ptujčani so pred nekaj manj kot 100 gledalci gostili Črnomaljce. Gostje so na Ptuj prišli v zelo okrnjeni zasedbi, kar se je v drugem polčasu pokazalo kot odločilno. Drava je tekmo dobila z 32:19, čeprav po prvem polčasu ni niti približno kazalo na takšen razplet.

Črnomelj je na Ptuj prišel samo z 11 igralci (od tega 2 vratarja). Na gostovanje ni bilo Slobodnika, Starihe, Weissa in Dokla – štirih nosilcev črnomaljske igre, zato je bilo za pričakovati visoko razliko v prid ptujske Drave. A v prvem polčasu ni kazalo na to, da bodo Ptujčani z lahko to zmagali. Prvo vodstvo na tekmi so Dravaši dosegli v 11. minuti, ko so povedli s 6:5, a so gostje hitro izid preobrnili v svojo korist. Polčas se je končal z zadetkom prednosti za Črnomelj – 11:12.

Drava je v drugem polčasu prejela zgolj 7 golov!

V drugem delu igre pa so Ptujčani prestavili kar nekaj prestav višje. Med 33. in 40. minuto so naredili delni izid 5:0, med 41. in 45. minuto pa kar 6:1. V 50. minuti je na semaforju kazalo že +8 za Dravo, a tu se domačini niso ustavili. Med 50. in 56. minuto niso prejeli gola, medtem ko so jih dali kar 6. V zadnjih 4 minutah so ohranili priigrano prednost in slavili z 32:19.

Najboljši strelec domačinov je bil Jan Maroh, ki je zadel 7 golov, pri Črnomaljcih pa se je najbolj izkazal Dino Štrucelj s 6 zadetki.

Poraz je RK Črnomelj potisnil na 9. mesto, Drava pa z 11 osvojenimi točkami končuje prvo polovico lestvice (6. mesto).

V naslednjem krogu Črnomelj gosti ranjeni Slovan, Drava pa igra še drugo zaporedno domačo tekmo, tokrat proti RK Grosuplje.