Dolani (ne)prepričljivo preko Škofljice

RK Dol TKI Hrastnik je v prejšnjem krogu visoko izgubil proti MRK Ljubljana. V tem krogu so Dolani poskušali dokazati, da je bil prejšnji vikend zgolj slučaj. Na domačih tleh so v soboto premagali Škofljico, a “samo” za 3 zadetke. Glede na stanje na lestvici, malce nepričakovan rezultat, a vendarle – zmaga je zmaga.

Tekmo so veliko bolje otvorili gostje iz Škofljice. Povedli so s 3:1. No, s 3:1 je povedel Luka Kljun, saj je on zadel vse 3 zadetke za goste. Dolani so nato hitro odgovorili in izenačili na 3:3 ter tudi povedli; ne samo za gol, ampak za 3 (7:4). Do konca polčasa je igralcem Dola uspelo zadržati priigrano prednost 3 zadetkov, tako da so rokometaši odšli na odmor pri rezultatu 19:16.

Dolani so drugi polčas začeli tako, kot so prvega končali. V 38. minuti so vodili že za 5 golov (25:20). To prednost jim je uspelo držati vse do 55. minute, ko so zapretili gostje iz Škofljice. z dvema zaporednima zadetkoma so prišli na 3 gole zaostanka, a kaj več od tega jim ni uspelo. Tekma se je končala z zmago Dolanov s 33:30.

K domači zmagi je največ doprinesel Klemen Brilej, ki je mrežo gostov zatresel kar 12-krat, pri Škofljici pa sta bila najučinkovitejša Luka Kljun in Žan Krese s 6 zadetki.

V naslednjdem krogu se Dolani odpravljajo na gostovanje k ptujski Dravi, Škofljica pa je zaradi izstopa Radeč iz 1. B DRL prosta.