SVIŠ pričakovano premagal Črnomelj

V soboto je ob 19. uri v Črnomlju gostoval SVIŠ. Na papirju je bilo že pred samim začetkom jasno, kdo je favorit in kdo lahko preseneti. Tako je tudi bilo. Črnomelj je v prvem polčasu še držal korak z Ivančani, v drugem pa je čisto popustil.

Začetek tekme je bil zelo izenačen. Ekipa SVIŠ-a si je sicer v 16. minuti priigrala 3 zadetke prednosti (6:9), a so domačini zaostanek znižali na 2, kaj več pa jim ni uspelo. Polčas se je končal z 12:15.

V drugem delu igre pa so na plin stopili gostje iz Ivančne Gorice. Iz minute v minuto so višali svojo prednost in 12 minut pred koncem prvič na srečanju vodili za visokih devet zadetkov prednosti (20:29). Srečanje so mirno pripeljali do konca in tako po šestdesetih minutah zmagali z rezultatom 23:31.

Najboljši strelec tekme je bil Matej Košir, ki je za SVIŠ zadel 8-krat, na domači strani pa se je najbolj izkazal Dino Štrucelj, ki je zadel 6-krat.

V naslednjem krogu SVIŠ čaka težko in vroče gostovanje pri MRK Ljubljana. Boj, ki bo skorajda odločilen za uvrstitev v 1. ligo, bo v petek ob 20. uri na Galjevici. Črnomelj pa se odpravlja na gostovanje v Krško.