Domača zmaga Železnikov za zaključek sezone

V soboto, 13. 4. 2019, se je tudi v železniški Športni dvorani odvil še zadnji obračun letošnje 2. državne lige, obračun 18. kroga sezone 2018/2019. Domači rokometaši RD Alples Železniki so se pomerili z ekipo RK Kronosa iz Logatca.

Tekmo je s prvim zadetkom otvoril Filip Feuš, ki je Logatčane tako popeljal do vodstva z 0:1. Domačini so po zadetku Dejana Kavčiča hitro izenačili na 1:1, vendar so nato gostujoči rokometaši hitro ušli na vodstvo z dvema zadetkoma (1:3). V nadaljevanju je Železničanom uspelo ujeti goste na 3:3 in polčas se je v enakovrednem ritmu nadaljeval vse do 12. minute (6:6). Potem pa so se znova razigrali rokometaši Kronosa, ki so z visokim delnim rezultatom (0:4) Železničanom ušli na 6:10. Vodstvo treh, štirih, zadetkov so uspeli obdržati skozi nadaljevanje prvega polčasa (25. minuta 11:14), nato pa so se domačini znova nekoliko približali. Prvi del se je zaključil z rezultatom 14:16 v korist ekipe Kronosa.

Tudi nadaljevanje obračuna je bilo precej podobno tistemu iz prvega dela. Vse tja do 39. minute sta bili obe moštvi zelo izenačeni (19:19), potem pa so več zbranosti pokazali domači rokometaši. V minutah, ki so sledile so s petimi zaporednimi zadetki ušli Logatčanom na 24:19. Gostje se kljub temu niso pustili zmesti in v 50. minuti so tako znova zaostajali le še za zadetek (25:24). Vendar so Železničani vseeno še zadnjič v letošnji sezoni strnili svoje vrste in si v zaključku priigrali visoko prednost ter slavili z rezultatom 31:24.

Pred domačo publiko se je tokrat najbolj izkazal Luka Rant s sedmimi zadetki, pri ekipi Kornosa pa Andraž Jereb, ki je zadel kar trinajstkrat.

Ekipa RD Alples Železniki z osmimi zmagami, osmimi porazi ter enim remijem sezono zaključuje v zlati sredini – na petem mestu, RK Kronos pa s sedmimi zmagami, enajstimi porazi in brez remijev na sedmem.

RD Alples Železniki : RK Kronos – 31:24 (14:16)

RD Alples Železniki:  Gartnar, Štremfelj 3, Kavčič 4, Rant 7, Stojanovič 2, Tomac – Teržan, Šmid 3, Kržišnik 3, Arman 1, Božnar, Resnik 6, Šter, Tušek 2

Izključitev: 4 min