Drava samo s točko v domači dvorani

Rokometaši Drave so nekoliko presenetljivo prepustili točko gostom iz Brežic. V dvorani Ljudski vrt na Ptuju je bil rezultat izenačen, 28:28.

Domači rokometaši, ki so bili pred tekmo veliki favoriti, so začeli odlično in v 8. minuti povedli z 6:1. Svojo prednost so v 17. minuti povišali na visokih 13:5. Po vodstvu domačih z rezultatom 15:7 21. minuti pa se je domačim ustavilo. Gostje so se v predzadnji minuti prvega polčasa uspeli vrniti v igro in se približati na 15:13. Rezultat polčasa je bil 16:13.

V drugem polčasu so rokometaši Brežic v 42. minuti uspeli izenačiti na 19:19. Domači so se še enkrat odlepili na +2 (21:19), vendar so jih gostje v 54. minuti ponovno ujeli na 24. Do konca tekme sta se ekipi izmenično izmenjavali v doseganju zadetkov. Domači so v zadnji minuti, kljub igralcu manj, uspeli zadeti za vodstvo 28:27, vendar so gostje iz Brežic do konca tekme uspeli zadeti izenačujoči zadetek. Končni izid 28:28.

Pri gostih, ki so na Ptuj prispeli samo z 9 igralci in dvema vratarjema, je Hvastija dosegel 9, Lipej pa 7 zadetkov. Pri domačih je Sivka dosegel 8, Grobelnik pa 5 zadetkov.

Drava je še vedno na 5. mestu, Brežice pa na 11. mestu.

RK Drava Ptuj – RK Brežice 28:28 (16:13)
dvorana Ljudski vrt, gledalcev: 100, sodnika: Marko in Matjaž Pirc

RK Drava Ptuj: Reisman, Gregorc 4, Groblenik 5, Hrupič 2, Belec 5 obr., Zupanc 2, Bedrač 2, Rožman 4, Žunič 1, Bračič, Krasnič, Žuran 2 obr., Sivka 8
Trener: Vladimir Vujovič

RK Brežice: Krivokapič 8 obr., Zorič 1, Lipej 7, Tomše J. 6, Žmavc, Hvastija 9, Udovč 2, Derenda 2, Pernovšek 1, Matjašič, Jagrič 4 obr.
Trener: Primož Plazar

Izključitve: RK Drava Ptuj 10 minut, RK Brežice 4 minute

7metrovke: RK Drava Ptuj 3/4, RK Brežice 5/7

Drava v prihodnjem krogu odhaja na gostovanje v Radeče, Brežice pa gostijo Slovenj Gradec.