Drava tone vse nižje

Rokometaši Drave so glede na položaj na lestvici veljali za favorite, kljub temu, da so na zadnjih 4 tekmah zmagali samo enkrat. Domači rokometaši iz Iga so premagali Dravo z dokaj visokim rezultatom 31:25.

Domači rokometaši so začeli odlično in že v 11. minuti povedli z 7:1. Do konca prvega polčasa do gostujoči rokometaši iz najstrejšega slovenskega mesta počasi nižali prednost in v 22. minuti znižali na 13:10. Na odmor sta ekipi odšli z rezultatom 16:12.

V začetku drugega polčasa so domači rokometaši počasi spet poviševali prednost in v 39. minuti povedli za +7 (22:15). Gostje se niso predali in se 4 minute kasneje približali na 22:19. Igralci iz Iga so uspeli prednost zadržati in se po 60. minutah igre veselili zmage z rezultatom 31:25.

Pri domačih sta Kalabič in Tabakovič dosegla po 7 zadetkov, pri gostih pa je prav tako 7 zadetkov dosegel Sivka, Rožman 4.

Drava je s porazom padla na 6. mesto, Mokerc pa je na 8. mestu.

ŠD Mokerc KIG – RK Drava Ptuj 31:25 (16:12)
športna dvorana IG, gledalcev: 100, sodnika: Marko in Matjaž Pirc

ŠD Mokerc KIG: Grudnik 12 obr., Bučar 1, Petek, Comino 4, legen 1, Štamcar, Cimerman 5, Kastelic 1 obr., Makivič 3, Kalabić 7, Tabakovič 7, Leš 3
Trener: Roman Šimon

RK Drava Ptuj: Reisman, Mlač-Černe 1, Gregorc 3, Grobelnik 2, Hrupič 3, Zupanc 1, Stopar 1, Bedrač 1, Rožman 4, Žunič 2, Bračič, Žuran 12 obr., Sivka 7
Trener: Vladimir Vujovič

7metrovke: ŠD Mokerc KIG 0/0, RK Drava Ptuj 3/5

Izključitve: ŠD Mokerc KIG 10 minut, RK Drava Ptuj 2 minuti

Dravo čaka v naslednjem krogu težko gostovanje v Izoli, medtem ko rokometaše Mokerca prav tako čaka težka domača tekma proti vodilnemu Slovenj Gradcu.