Šmartno zmagalo v Radečah

Pred tekmo so rokometaši iz Šmartnega, ki so imeli 3 točke več od Radeč veljali za favorita, kar so tudi potrdili na igrišču. V Radečah so zmagali z rezultatom 27:30.

Začetek tekme je bil izenačen do 11. minute, ko so gostje prvič povedli z 3:5. Prednost zadetka ali 2 so držali do 22. minute, ko so z delnim izidom 0:3 svojo prednost povišali na 9:13. Do konca prvega polčasa so domači rokometaši, ki so v prestopnem roku ostali brez svojega prvega strelca Ernestla, uspeli vodstvo gostov znižati na končnih 12:14.

Drugi polčas so bolje začeli domačini in v 36. minuti, po delnem izidu 5:1, povedli z 17:15. Gostje so odgovoril z delnim izidom 1:7 in v 43. minuti ponovno povedli z 18:22. Do zaključka tekme so držali solidno prednost, ko so domačili s tremi zaporedimi zadetki 3 minute zapretili (26:28) gostom iz Šmartnega. Gostje so uspeli prednost zadržati do konca tekme. Končni izid 27:30.

Najboljša strelca pri domačih sta bila Zakošek in Ivančič s po 7. zadetki. Pri gostih je Justin dosegel 9, Avsec in Žurga pa po 5 zadetkov.

Radeče so s 5. zmagami in 11. točkami na 10. mestu, Herz Šmartno pa je s 7 zmagami in 16. točkami na solidnem 5. mestu.

RK Radeče Papir Nova – RD Herz Šmartno 27:30 (12:14)
športna dvorana Radeče, gledalcev: 80, sodnika: Jože Humek in Rok Škvarc

RK Radeče Papir Nova: Stegne 2, Koritnik 2, Mrgole 6, Starina, Klinar, Zakošek 7, Vučajnk, Gnidovec, Potočnik 1, Dragar, Hrovat 2, Ivančič 7
Trener: Uroš Privšek

RD Herz Šmartno: Sadar M., Žižek Je., Ribarič 3, Škrabanja 1, Cirar 1, Berglez 1, Justin 9, Bahovec 1, Zobarič 2, Muratovič, Žižek Ju., Sadar A. 1, Avsec 5, Jerina, Kukovica, Žurga 5
Trener: Filip Gradišek

7metrovke: RK Radeče Papir Nova 4/4, RD Herz Šmartno 3/3

Izključitve: RK Radeče Papir Nova 4 minute, RD Herz Šmartno 8 minut

Diskvalifikacija: RK Radeče Papir Nova 1, RD Herz Šmartno –

Radeče v naslednjem krogu odhajajo na gostovanje v Trbovlje, kjer sedaj igra njihov najboljši strelec. Herz Šmartno pa gosti Krško.