Škofjeločani poskočili na peto mesto lestvice

Rokometaši Škofje Loke so v domači dvorani gostili ekipo ormoških vinarjev. Po napetem prvem polčasu, so v drugem Ormožanom popolnoma pošle moči. Slavili so domači rokometaši, 33 : 25.

Tekmo so odlično odprli Škofjeločani in si do 11.minute tekme že uspeli priigrati pet zadetkov prednosti. Za 7 : 2 je zadel Grega Jamnik. Vojo visoko prednost so uspešno držali vse do zadnjih minut polčasa, ko se je Ormožanom uspelo približatina zadetek zaostanka. Rezultat polčasa, 14 : 13, je postavil Tinek Hebar.

Tudi v prvem delu drugega polčasa so ritem narekovali domači rokometaši. Svojo prednost zadetka so uspeli držati vse do 40.minuti tekme, ko so jih Ormožani, ob zadetku Roka Žurana, ujeli na izenačenje, 17 : 17. Vendar pa domači rokometaši niso popustili in nadaljevali svoj tempo. Končni rezultat je bil 33 : 25.

Pri domačih je bil z desetimi zadetki najbolj natančen Grega Jamnik, pri gostih pa je 8-krat zadel Rok Žuran.

V naslednjem krogu Škofjeločani odhajajo na gostovanje v Ribnico, Ormožani pa v Novo mesto.

RD Urbanscape Loka :RK Jeruzalem Ormož 33 : 25 (14 : 13)

RD Urbanscape Loka: Božnar, Brbinc 2, Šibanc 7, Gartner, Dolenc, Jamnik 10(2), Pipp U. 2, Juričan, Bradeško, Mali, Jeseničnik 1, Pipp M. 1, Bergant, Jesenko 3(1), Bogdanič-Jenko 6, Klemenčič 1

Trener: Robert Beguš

Izključitve: 8minut

7-metrovke: 3(6)

RK Jeruzalem Ormož: Bogadi, Šoštarič, Čudič 6(1), Firtšt-Šeruga, Žuran 8, Horvat 1, Hebar 6(2), Kocbek 2, Balent, Niedorfer, Kosi 1, Mesarić 1, Ciglar, Toplak

Trener: Saša Praprotnik

Izključitve: 12minut