Francozi do izjemno pomembne zmage proti Španiji

Prvi krog glavnega dela svetovnega prvenstva sta v prvi skupini otvorili Francija in Španija. V boju aktualnih svetovnih (Francija) in evropskih prvakov (Španija) je blestel Španec Ferran Sole, a to ni bilo dovolj za zmago proti izjemnim Francozom. Domačini Nemci pa so povsem brez težav ugnali Islandce in trenutno zasedajo prvo  mesto skupine.

Derbi prvega kroga med Francijo in Španijo je v sloviti Lanxess Areni v Kölnu spremljalo kar 18 tisoč gledalcev. V tekmo so bolje krenili Francozi, ki so takoj na začetku povedli s 2 : 0. Francija je bila celoten prvi polčas v vodstvu, največjo prednost pa so dosegli v 24. minuti (17 : 12). Španci so do konca polčasa uspeli nekoliko znižati razliko in se na odmor odpravili z zaostankom dveh golov.

V drugem delu so na plin stopili aktualni evropski prvaki in takoj na začetku izenačili (18 : 18). Francoski rokometaši, na čelu z izjemnim Nikolo Karabatićem so po izenačenju zavihali rokave in s štirimi zaporednimi goli zopet povišali razliko. Igra Francozov je bila boljša skozi celotno srečanje, kar se jim je obrestovalo s prvo zmago v glavnem delu SP.

Nekoliko manj napet pa je bil dvoboj med Nemci in Islandci. Nemci so se sicer v prvem delu namučili proti Islandcem, a so v drugem delu pokazali svoje sposobnosti in na krilih polne Lanxess Arene prišli do novih dveh točk.