Grosuplje s težavami v zadnjih 5 minutah

Tekmovanje 5. kroga 1. B DRL sta že v petek odprla Grosuplje in trboveljski Rudar. S prva se je zdelo, da bodo dve točki brez težav dobili domači, a se je v zadnjih 5 minutah zgodilo nepredstavljivo. Rudar je prišel iz zaostanka 6 zadetkov na zgolj 1 zadetek razlike, a je igralcem iz Trbovelj za popoln preobrat zmanjkalo časa. Tekma se je končala z zmago Grosuplja z 29:28 (14:12).

Grosupeljčani so že takoj na začetku tekme po zaslugi vratarja Davida Pekeča prišli do rahle prednosti 4:2, a so gostje v nekaj minutah preobrnili izid. V 11. minuti so po golu Blaža Ernestla povedli za gol (5:4). Zdelo se je, da bomo spremljali zelo izenačeno tekmo. Do konca polčasa si nobena ekipa ni uspela priboriti višje prednosti od dveh zadetkov in prav s to razliko so šli igralci na odmor – 14:12 za Grosuplje.

V drugi polčas so bolje štartali domačini, ki so svojo prednost še povišali, a so se gostje ponovno hitro vrnili in se že v 39. minuti ponovno približali na gol zaostanka (18:17). Za tem pa je sledil juriš domačinov. 52. minute so si priigrali 6 zadetkov naskoka in zdelo se je, da bodo tekmo mirno pripeljali do konca. Trboveljčani se s tem niso strinjali in so vztrajno topili zaostanek. V 59. minuti je Staš Kocijančič zadel za 29:28, a za preobrat je Rudarju zmanjkalo časa. Ostalo je pri tem izidu in novih dveh točk so se veselili igralci Grosuplja.

Grosuplje so si z zmago priborile 8. mesto lestvice, medtem ko je Rudar padel na 10. V naslednjem krogu Grosupeljčane na Kodeljevem čaka tekma proti prvouvrščenemu Slovanu, Rudar pa bo doma gostil Ižance.