SVIŠ suvereno preko Črnomlja

Črnomaljci so v sklopu 5. kroga 1. B DRL gostovali pri SVIŠU iz Ivančne Gorice, kjer nobeni ekipi ni lahko gostovati. Domačini so imeli skozi celotno srečanje kontrolo nad potekom rezultat. Niti v enem trenutku ni bilo slutiti kaj drugega kot zmago ivanških rokometašev. Tekma se je končala z rezultatom 33:22 (16:9).

Po uvodnem vodstvu gostov z 1:3 so se domačini v 5. minuti prebudili in postavili stvari na svoje mesto. V naslednjih 10 minutah so prejeli zgolj 2 zadetka in tako prišli do prednosti 4 golov (9:5). Od takrat pa se je rezultatska razlika med tekmecema samo še višala. Do konca polčasa je znašala že 7 zadetkov in polčas se je končal s 16:9.

Tudi v drugem delu igre gostje iz Črnomlja niso uspeli vzpostaviti ravnovesja na igrišču. V 43. minuti so domačini z golom Domna Koširja, ki je bil s 6 zadetki najboljši strelec srečanja, povedli že za 12 (25:13). Do konca tekme so nato Ivančani držali priigrano prednost in slavili s 33:22.

Varovanci trenerja Aleksandra Polaka so z zmago skočili na 3. mesto lestvice, kjer so točkovno izenačeni z drugouvrščenim Krškim, Črnomelj pa je padel na predzadnje (13.) mesto, a je točkovno izenačen z Rudarjem, ki zaseda 10. mesto.

V naslednjem krogu ivanške rokometaše čaka še ena domača tekma – tokrat proti MRK Ljubljana, Črnomelj pa gosti Krško.