Ljubljančani do najvišje zmage trenutne sezone

Tekma med Ljubljano in Radečami se je odvila po željah domačinov, čeprav takšnega scenarija ni pričakoval nihče. Domačini so na Galjevici prikazali izjemno dobro igro in kljub veliki prednosti iz prvega polčasa niso popustili in na koncu zmagali za visokih 20 zadetkov – 41:21 (20:6).

Že takoj na začetku tekme se je razbranil domači vratar Jaka Glavan (13 obramb – 45%), ki je s tremi zaporednimi obrambami poskrbel, da je ljubljanska mreža ostala nedotaknjena do 5. minute srečanja. Radečani so korak z Ljubljančani držali le do 8. minute srečanja, ko so domačini povedli s 5:2. V naslednjih 12. minutah so “mulci z Galjevice” prejeli le en zadetek, medtem ko so jih zadeli 8, tako da je v 20. minuti na semaforju kazalo že 13:3. Do konca polčasa so domačini nadaljevali v svojem tempu, Radečani pa niso bili dorasel nasprotnik. Polčas se je končal z 20:6.

V začetku drugega polčasa so sicer Ljubljančani malo popustili, saj so gostje iz Radeč prišli na -10 (23:23), a je domači trener Bojan Čotar hitro prekinil mini serijo gostov z minuto odmora.  Po time-outu so ljubljanski rokometaši spet zaigrali tako kot v prvem polčasu in svojo prednost iz minute v minuto višali. Semafor se je tako v 60. minuti ustavil pri +20 (41:21).

Ljubljančani so z novima dvema točkama skočili mesto višje na lestvici in so sedaj 6., Radečani pa so z zgolj dvema osvojenima točkama na zadnjem mestu.

V naslednjem krogu ljubljanske igralce čaka gostovanje v Ivančni Gorici, Radečani pa gostijo Škofljico.