Hansen skoraj sam premagal Norvežane

Včerajšnje dogajanje v skupini C je zaznamovala tekma med do tedaj neporaženimi reprezentancami Danske in Norveške. Težko pričakovan obračun si je ob 20.30 v Jyske Bank Boxen Areni ogledalo kar 15.00 gledalcev. Na tekmi je blestel Mikkel Hansen, ki je za svojo ekipo prispeval skoraj polovico doseženih golov.

Nejasnosti o končnem prvem mestu v skupini C sta včeraj razrešili Danska in Noveška. V nabito polni Jyske Bank Boxen Areni so prednost zagotovo imeli gostitelji turnirja. Danci so bili v vodstvu od prve do zadnje minute srečanja, reprezentanca Norveške pa je zaparavila priložnost za osvojitev prvega mesta v skupini.

V prvih desetih minutah srečanja sta bili ekipi izenačeni, a so pobudo kmalu prevzeli Danci. Ob koncu prvega dela so vodili že za +5 (16 : 11) a so se Norvežani ob koncu prvega polčasa uspeli približati na tri gole zaostanka. Glavni adut pri Dancih je bil Mikkel Hansen, ki je zadel kar 14-krat. V drugem polčasu smo lahko spremljali še boljše Dance, ki so v 46. minuti vodili že za +9 (25 : 16). Norvežani so ostali brez pravih možnosti za presenečenje in na koncu priznali premoč izjemnim Dancem.