Herz in Drava sta si razdelili točki

V tekmi 24. kroga sta se že med tednom srečali domača ekipa Šmartnega in gostje iz Ptuja. Domači so izenačili v zadnji minuti in tekma se je končala z neodločenim izidom 31:31.

Domači so prvič povedli za 2 v 6. minuti, vendar so jih gostje takoj ujeli na 4. Sledilo je obdobje izenačene igre in 4 minute pred koncem prvega polčasa so domači prvič nekoliko občutneje povedli (14:11). Tudi na odmor so domači odšli s prednostjo 16:13.

V začetku drugega polčasa so se gostje že v 4. minuti popolnoma približali na 17:16. Domači so odgovorili z delnim izidom 3:0 in prvič povedli s +4 (20:16). Gostje so uspeli izenačiti in v 44. minuti še drugič na tekmi (po začetnih 0:1) povesti z 22:23. Ko so gostje iz Ptuja 4 minute pred koncem tekme prvič povedli za 2, se je zdelo, da bodo zlomili odpor domačinov, ki pa se niso predali in izenačili na 30. V zadnjih dveh minutah so najprej zadeli gostje in povedli za gol, domačini pa so v zadnji minuti izenačili in tekma se je končala z neodločenim izidom 31:31.

Pri gostih iz Ptuja je Zupanc dosegel 9 zadetkov, Grobelnik pa 7. Pri rokometaših iz Šmartnega pa je Avsec dosegel 6, Ribarič pa 5 zadetkov.

Drava se skočila na 5. mestu, kjer se je s 25. točkami pridružila Mokercu in Rudarju, ki pa ima tekmo manj. Šmartno ima dve točki manj na 8. mestu.

RD Herz Šmartno – RK Drava Ptuj 31:31 (16:13)
dvorana Pungrt, gledalcev: 60, sodnika: Žiga Vidali in Leon Marinkovič

RD Herz Šmartno: Žižek Je., Ribarič 5, Škrabanja 2, Cirar 2, Berglez, Justin 3, Bahovec, Zobarič, Rozina 3, Muratovič 7 obr., Žižek Ju., Sadar A. 3, Avsec 6, Jerina 4, Močnik 3, Kukovica
Trener: Filip Gradišek

RK Drava Ptuj: Reisman, Gregorc, Grobelnik 7, Hrupič 5, Belec 4 obr., Zupanc 9, Bedrač, Roćman 1, Ćunič 3, Bračič, Krasnič 1, Žuran 8 obr., Sivka 5
Trener: Vladimir Vujovič

Izključtve: RD Herz Šmartno 6 minut, RK Drava Ptuj 6 minut

7metrovke: RD Herz Šmartno 4/6, RK Drava Ptuj 5/6

Drava v predzadnjem krogu gosti Rudar, Šmartno pa odhaja v Slovenj Gradec.