Herz Šmartno težje od pričakovanega do prve zmage

Rokometaši iz Šmartnega, ki so prejšnjo sezono še igrali med slovensko rokometno elito, so bili v domači dvorani absolutni favoriti proti ekipi Radeč, ki so v Šmartno pri Litiji pripotovali samo z desetimi igralci. Očitno so domačini nekoliko podcenili nasprotnike, kar bi se jim skoraj maščevalo. Zmagali so z rezultatom 30:28.

Ekipa Herz Šmartno je v 6. minuti povedla s 5:3 in imela začetek tekme pod nadzorom. Maloštevilni gostje iz Radeč so v 9. minuti najprej izenačili na 6 in v 11. minuti prvič tudi povedli s 7:8. Do konca polčasa je bila tekma izenačena, kar dokazuje tudi rezultat v 30. minuti – 15:15.

V drugem polčasu so gostje povedli za 2 zadetka, vendar so jih domači igralci v 38. minuti ujeli na 19. Po vodstvu domačih 20:21 v 44. minuti so sledili trije zaporedni zadetki rokometašev iz Šmartnega, ki so povedli s 23:21. Do konca tekme sta ekipi zadevali izmenično in v zadnjo minuto je Šmartno stopilo z izključitvijo in vodstvom +2 (29:27). Gostje so sicer znižali, vendar so se po diskvalifikaciji in zadetku iz 7-metrovke domači veselili zmage, ki je bila težko prigarana.

Pri domačih sta Cirar in Justin zadela 6-krat, pri gostih pa Kaučič in Ernestl 8-krat.

RD Herz Šmartno – RK Radeče Papir Nova 30:28 (15:15)

RD Herz Šmartno: Sadar Maks, Ribarič 4, Cirar 6, Žižek Jernej, Justin 6, Bahovec 4, Zobarič, Rozina, Muratovič, Žižek Jure, Sadar Aljaž, Avsec 1, Jerina 2, Močnik 3, Žurga 4, Kukovica
Trener: Filip Gradišek

RK Radeče Papir Nova: Stegne 1, Hrovat 1, Koritnik 2, Kaučič 8, Klinar, Zakošek 4, Ivančič 3, Savanović, Potočnik 1, Ernestl 8
Trener: Uroš Privšek

7-metrovke: RD Herz Šmartno 2/2, RK Radeče Papir Nova 0/2

Izključitve: RD Herz Šmartno 6 minut, RK Radeče Papir Nova 6 minut

Pripravil: Matej F.