Rokometaši Pomurja osvojili 1. točko v 1. B ligi po 18 letih

Rokometaši Pomurja so težko pričakovali tekmo 1. kroga, ko so se po 18. letih ponovno preizkusili v 1. B rokometni ligi. Z osvojeno točko proti ekipi Črnomlja so na koncu lahko zadovoljni, kljub dejstvu, da so do 45 minute kontrolirali tekmo in rezultat.

V izenačeni tekmi so domači začeli tekmo z nekaj treme – prvič so zadeli šele v 3. minuti. V prvi polovici polčasa je bila tekma izenačena, ko so domači pri rezultatu 7:7 v 15. minuti naredili delni izid 3:0. Prednost 3 zadetkov so zadržali do konca prvega polčasa (16:13).

V 32. minuti so domači povedli že z 18:13, kar je bila tudi najvišja prednost na tekmi. Prednost 4 zadetkov so domači držali do 42. minute, ko je bil izključen Topolovec zaradi udarca v obraz. Očitno je izključitev slabo vplivala na igro domačih, saj so gostje naredili delni izid 0:5, kljub minuti odmora v 46. minuti. V 47. minuti so gostje izenačili in dve minuti kasneje drugič (po uvodnih 0:1) povedli z 22:23. Do razburljive končnice so gostje iz Črnomlja še 2-krat povedli za +2 (52. minuta 23:25 in 58. minuta 25:27). Domači rokometaši se niso predali in v začetku zadnje minute je Žižek Cvetko izenačil na 27. Gostujoči trener Svetič je vzel še zadnjo minuto odmora, da bi dal napotke svojim igralcem, ki so 20 sekund pred koncem iz težkega položaja zadeli. Domači trener Potočnjak je 16. sekund pred koncem prav tako vzel še svojo tretjo minuto odmora. V zadnjem napadu na tekmi je Gregorec s prodorom priigral 7-metrovko. Svojo drugo 7-metrovko na tekmi je Žižek-Cvetko, po izteku igralnega časa, spremenil v gol in veselje ob osvojeni točki se je začelo.

Najboljša strelca pri domačih sta bila Žižek-Cvetko in Gregorec s po 7. zadetki. Pri gostih je prav toliko dosegel izkušeni 36. letni Stariha, ki pa je 4 zadetke dosegel iz 7-metrovk.

RK Pomurje – RK Črnomelj 28:28 (16:13)

RK Pomurje: Černela Dor. 6 obr., Škrjanec 4 obr., Gregorec 7, Žižek Cvetko 7, Koderman 5, Bombek 4, Štumpf 3, Topolovec 2, Sever, Hedl, Šavel, Falež, Kozelj Vasja, Kocan, Hameršak
Trener: Alan Potočnjak

RK Črnomelj: Bagarič 6 obr., Aupič 3 obr., Plut, Stariha 7, Pezdirc 6, Slemenšek 5, Štrucelj 5, Slobodnik 2, Weiss 2, Horvat 1, Kostelec, Šterk, Jakofčič, Medic, Radonjič
Trener: Tine Svetič

7-metrovke: RK Pomurje 3/4, RK Črnomelj 7/7

Izključitve: RK Pomurje 10 minut, RK Črnomelj 12 minut

Pripravil: Matej F.