Prvo tekmo sezone 2018/19 v 1. B ligi dobil Rudar

Rokometaši Rudarja so po razburljivi končnici premagali ekipo Brežic z rezultatom 26:25. V tekmi ekip, ki sta v prejšnji sezoni dosegli 6. in 9. mesto, je Rudar vodil celotno srečanje, a je na koncu trepetal za zmago.

Domači so začeli odlično in v 6. minuti povedli s 4:0, v 11. pa že z 7:1. Gostje so do konca prvega polčasa lovili rezultat in v 28. minuti postavili končni izid polčasa 14:12, ki je obetal zanimiv drugi polčas.

Začetek drugega polčasa so ponovno bolje začeli domači, ki so v 35. minuti povedli za +4 (17:13). Celotni drugi polčas se je igral “gol za gol” in izgledalo je, da bo vodstvo 25:22 v 55. minuti dovolj, da domači tekmo pripeljejo varno do konca. S tem se niso strinjali Brežičani, ki so zadeli 2-krat zapored in 3 minute pred koncem znižali na -1. V naslednjih dveh napadih sta obe ekipi zgrešili. Pernovšek (Brežice) je zapravili 7-metrovko (5/6 met iz 7-metrov), vendar so v zadnji minuti gostje vseeno izenačili na 25. V zadnjem napadu je Gjerek s svojim edinim zadetkom na tekmi prinesel 2 točki v mesto rudarjev.

Pri domačih je Lenart dosegel 8 zadetkov, medtem ko so pri gostih Lipej, Tomše in Pernovšek zadeli po 5-krat.