Ivančani, kralji končnic: že petič

Lokalni derbi med Škofljico in SVIŠ-em je postregel z izredno zanimivo tekmo in infarktno končnico, ki pa so jo dobili gostje iz Ivančne Gorice. Že petič (od 7 tekem) v letošnji sezoni jim je uspelo dobiti točke v samem izteku tekme. Z zmago so se povzpeli na 2. mesto, za vodilnim Slovanom pa zaostajajo 3 točke.

Tekma se je začela zelo izenačeno. Vse do 16. minute smo spremljali igro “gol za gol”, v kateri so venomer imeli prednost zadetka domačini. V 19. minuti so igralci Škofjlice povedli za 3 zadetke (11:8), a so gostje takoj znižali na 11:9. Ta prednost domačih je ostala vse do zaključka prvega polčasa. Ekipi sta odšli na odmor pri rezultatu 21:19.

V prvih 10 minut drugega dela igre so bolje vstopili domačini, ki so svojo prednost spet povišali na 3. Nato pa so sledile črne minute rokometašev v zeleni športni opremi. Med 34. in 41. minuto so zadeli zgolj enkrat, kar so ivanški rokometaši izkoristili in izid preobrnili v svojo korist. Povedli so za dva zadetka, a tekma je bila še zdaleč od odločene.

Sledila je živčna borba za nov par točk, gostje so štiri minute pred koncem izenačili na 35:35, nato pa so gledalci v dvorani do konca srečanja videli le še en zadetek. Ta je zatresel mrežo domačih in tako je SVIŠ vnovič prišel do zmage v sami končnici tekme. V letošnji sezoni so Ivančani v končnici premagali že Dol (+2), Radeče (+1), Ljubljano (+1) in sedaj še Škofljico (+1), proti Rudarju pa so v končnici iztržili eno točko.

Zmaga je SVIŠ postavila na 2. mesto lestvice, Škofljica pa ostaja pri dnu (13. mesto).

V naslednjem krogu SVIŠ gosti Dravo, Škofljica pa se odpravlja na bližnje gostovanje k MRK Ljubljana.