Ljubljančani nadaljujejo z izredno napadalno igro

Ekipa MRK Ljubljana je v letošnji sezoni 1. B lige lepo presenečenje. V lanski sezoni so še igrali ligo nižje, v letošnji pa krojijo vrh 1. B DRL. Z zmago nad Črnomljem s 36:22 so trenutno na 4. mestu lestvice, poleg tega so najbolj napadalna ekipa v letošnji sezoni – na tekmo povprečno dosegajo 33 zadetkov.

Ljubljančani so že na začetku tekme pokazali, da je njihov namen zgolj in izključno zmaga. V prvih 10 minutah srečanja so prejeli zgolj 2 zadetka, medtem ko so nasprotnikovo mrežo zatresli 5-krat. Kljub precejšnjim napakam v napadu je domačinom uspelo razliko skozi celoten polčas povečevati. Za to je zaslužena dobra igra v obrambi in izvrsten vratar Jaka Glavan, ki je v prvem polčasu zbral kar 12 obramb (od skupno 16). Polčas se je končal s +8 za Ljubljančane (17:9).

Kljub visoki prednosti pa ljubljanski rokometaši niso popuščali. V 44. minuti so povedli za 10 (27:17), deset minut kasneje pa že za 12 (33:21). Od tu pa je prednost le še naraščala do končnih 36:22.

Z zmago so se Ljubljančani iz 6. mesta dvignili na 4. lestvice, kar je definitivno višje, kot je kdorkoli pred sezono napovedoval. Črnomelj pa po porazu v Ljubljani padel na 10. mesto in ga od mest za izpad ločita zgolj 2 točki.

V naslednjem krogu Ljubljančane čaka še ena domača tekma – lokalni derbi proti 5 kilometrov oddaljeni Škofljici. Črnomelj pa bo gostil Šmartno.