Krško še kar pada: nov trener s prvim porazom

V RK Krško so pred sezono na glas napovedovali vstop v 1. Ligo NLB. Glede na igralski kader, ki ga imajo, so poleg Slovana resni kandidati za prvi dve mesti. Ampak igra na tekmah tega ne prikazuje. Davek je plačal zdaj že bivši trener Uroš Šerbec, a prva tekma novega stratega Ala Kukavice ni prinesla veselja Krčanom. Proti Šmartnemu so izgubili za en gol.

V prvem polčasu so vse do 20. minute za zadetek ali dva vodili gostje iz Šmartnega, nato pa so z dvema zaporednima zadetkoma Krčani preobrnili izid in tudi dobili prvi polčas z rezultatom 16:15. Pohvaliti velja domačega vratarja Domna Škaličkega, ki je vstopil v igro v 15. minuti in do konca polčasa zbral 9 obramb.

Tudi v nadaljevanju smo spremljali zelo izenačeno in napeto tekmo. Igralci Krškega so v 52. minuti vodili s +3 (25:22), a se gostje niso predali. V zadnjih 8 minutah so Krčani zadeli zgolj en gol in to so Šmarčani sprejeli odprtih rok. Do konca tekme so rezultat preobrnili in domačinom zadali še tretji poraz v letošnji sezoni. Tekma se je končala s 26:27.

Na lestvici je Krško v zadnjih treh krogih (2 poraza, 1 neodločen izid) padlo iz 3. na 7. mesto, Šmartno pa se je z zmago v 7. krogu povzpelo na 6. mesto in tako preskočilo Krško.

V naslednjem krogu Krčane čaka gostovanje pri Rudarju, Šmartno pa se odpravlja na gostovanje k Črnomlju.