Ižanci s tretjo zmago do 5. mesta

V soboto so se v Športni dvorani na Igu pomerili domači igralci Mokerca in gostje iz RD Herz Šmartno. Skozi celotno srečanje so bili v rezultatski prednosti Ižanci in to tudi na koncu kronali z osvojitvijo dveh točk. Končni rezultat je bil 38:36.

Minimalno prednost so si Ižanci priborili že takoj na začetku, ko so povedli z 2:0, a so Šmarčani hitro rezultat poravnali. Med 10. in 15. minuto smo na obeh straneh videli strelski post, blestel je predvsem vratar Iga Tine Ponikvar, ki je v tem času zbral kar 6 obramb. V 23. minuti pa so si domačini iz Iga priigrali že 4 zadetke prednosti 11:9 in to prednost zadržali vse do polčasa, ki se je končal s 16:12.

V drugem delu igre pa so malce resneje zapretili gostje, saj so se Igu približali na zadetek zaostanka, a do izenačenja jim ni uspelo priti. Na koncu so slavili domačini z rezultatom 38:35.

Ižanci so si z zmago priborili 5. mesto na lestvici in so točkovno izenačeni z drugouvrščenim Krškim, Šmartno pa se je pomaknilo na 9. mesto.

V naslednjem krogu Ig čaka tekma v gosteh pri trboveljskem Rudarju, Šmartno pa bo doma igralo proti Brežicam.