Krško presenetljivo le s točko iz Brežic!

Krško, kjer so pred sezono odkrito napadli najvišja mesta za preboj med slovensko elito, se je že drugič v letošnji sezoni opeklo. Tokrat se iz Brežic vračajo samo z eno osvojeno točko (25:25).

Krčani so tekmo začeli zelo zadržano in niti približno skladno z vlogo favorita. Domačini so medlo igro Krčanov izkoristili in skozi celoten prvi polčas vodili. Najvišjo prednost so si priigrali v 27. minuti, ko so povedli z 10:6. Do konca polčasa je gostom iz Krškega uspelo zmanjšati zaostanek za en zadetek in polčas se je končal z 11:8.

Prvi del drugega polčasa so Krčani počasi topili prednost domačinov in jo popolnoma izničili v 49. minuti srečanja. Od rezultata 19:19 dalje pa smo spremljali igro gol za gol, a so gostje iz Krškega v zadnjo minuto vstopili s prednostjo zadetka. Zadnji zadetek na tekmi je za ekipo Brežic zadel Gašper Perko in svoji ekipi priigral točko na lokalnem derbiju! Končni rezultat je bil 25:25.

Sicer Krčani še vedno ostajajo na drugem mestu, a jih do prvega ločijo že 3 točke, prav tako pa so točkovno izenačeni z Ižanci, ki so na 5. mestu in pa samo točko pred Ljubljano, ki zaseda 6. mesto. Brežice so bile do tega kroga zadnje na lestvici, a jih je osvojena točka dvignila na 11. mesto.

V naslednjem krogu Brežičani gostujejo v Šmartnem pri Litiji, Krčani pa se odpravljajo na drugo zaporedno gostovanje in sicer k ekipi Črnomlja.