Izola s trdoživim pristopom skorajda presenetila Ribnico

Izolani so na gostovanju v Ribnici prikazali borbeno predstavo, se v drugem polčasu vrnili, celo prevzeli pobudo, na koncu pa so jih izdale napake in morali so priznati premoč domačim favoritom.

Prvi so po dveh golih Uroša Miličevića povedli Ribničani, ki so v 12. minuti vodili že z 9:5, slabih 10 minut kasneje pa že s 14:8. Delovalo je, kot da so domači naleteli na lahek zalogaj, toda tik pred zaključkom prvega polčasa so gostje z obale z delnim izidom 8:4 ujeli stik z nasprotnikom in na odmor odšli le z golom zaostanka (17:16).

V nadaljevanju so Izolani hitro izenačili po dveh zaporednih golih Jana Peharca, Marko Nikolić pa je svojo ekipo prvič na tekmi popeljal v vodstvo (18.:19). Tega so se gostje oklepali vse do 45. minute, ko je Ribničane v ospredje znova porinil Tilen Strmljan (26:25). Sledila je še domača serija treh neodgovorjenih napadov in pred zadnjimi desetimi minutami so imeli Ribničani zavidljivo prednost treh zadetkov. To so do konca srečanja uspešno zadržali in slavili s 31:29.