Slovenjgradčani prekinili niz Škofjeločanov

Ob 18. uri sta se v Škofji Loki srečali moštvi Urbanscape Loke in RK Slovenj Gradec. Po precej izenačenem obračunu so se zmage veselili Slovenjgradčani (22-24) in tako prekinili serijo petih zaporednih zmag Škofje Loke.

Rokometaši Loke je s prvim zadetkom na srečanju v 3. minuti popeljal Matija Nikolić in domači so večino polčasa držali vodstvo z zadetkom prednosti, čeprav se nikoli niso zares odlepili nasprotnikom. V 15. in 16. minuti sta Nemanja Živković in Vid Levec z dvema zadetkoma izid poravnala na 8-8 in pri tem rezultatu je ostalo kar nekaj minut. Šele v 22. minuti je Vuk Milenković goste popeljal do prvega vodstva na tekmi, na 8-10 pa je zvišal Aljoša Yankovskyy. Gostje so svojo prednost do polčasa še nekoliko nadgradili in tako na odmor odšli z vodstvom 9-13.

V drugem polčasu so gostje povedli že z 10-15, a so se domači nato vendarle nekoliko približali. Škofjeločani so v preostanku polčasa lovili zaostanek in kazalo je že, da jim ne bo uspelo ujeti gostov, a v 57. minuti so z golom Matije Nikolića vendarle izenačili na 21-21. V končnici tekme sta rokometaše Slovenj Gradca rešila vratar Gašper Dobaj, ki je zbral dve pomembni obrambi in Žan Šol, ki je zadel dva odločilna zadetka. Gostje so se tako veselili zmage z 22-24.

RK Škofja Loka : RK Slovenj Gradec 22 : 24