Sok z 12 zadetki Mariboru prinesel (le) remi

V nadvse izenačenem dvoboju med gostitelji iz Ormoža in Mariborom, je sijal Tadej Sok, njegov neverjetnem strelski večer pa kljub vsemu ni bil dovolj za zmago Štajercev.

Po štirih minutah, v katerih sta ekipi po trikrat zadeli, je sledil strelski mrk. Odlično sta branila tako domači vratar Tomislav Balent kot vratar Maribora Mark Ferjan, po njuni zaslugi je naslednji gol padel šele v 12. minuti – za domače vodstvo je zadel Martin Hebar (4:3). Toda Mariborčani so imeli odgovor. Razigral se je Tadej Sok in svoje moštvo pred zaključkom prvega dela popeljal v vodstvo s 7:10. A sledil je zadnji juriš Ormožanov pred odmorom, ki so z delnim izidom 7:2 pred sireno znova povedli in v drugi polčas odkorakali z rezultatom 14:12.

V nadaljevanju je še vedno veliko preglavic mariborskim strelcem delal Balent, s pomočjo katerega so domači nasprotnike držali na varni razdalji. A počasi in vztrajno je Maribor prednost odžiral in v 48. minuti znova izenačil – za 23:23 je bil še enkrat več uspešen Sok, ki je v naslednjem napadu ekipo tudi popeljal v vodstvo. Štiri minute pred koncem je izid znova uspel izenačiti Hebar (26:26), a je Ormožanom z golom in uspešno sedemmetrovko klofuto spet zadal Tadej Sok, ki je na celotnem srečanju prispeval neverjetnih 12 zadetkov. V zadnji minuti je domače poraza rešil Jure Kocbek, ki je zadel poslednji gol na tekmi za končnih 29:29.